Yuriy Pervak ilgari Moskvaning "Spartak" jamoasida bosh direktor lavozimida ishlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "qizil-oq"larning so‘nggi transferi yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Yuriy Pervakning aytishicha, portugaliyalik yarim himoyachi Jedson Fernandes jamoaga 20 million yevro evaziga qo‘shildi va u bilan to‘rt yillik shartnoma tuzildi.
Pervak Jedsonning transferini to‘liq tushunmaganini ta’kidladi. Uning fikricha, Fernandes ayni paytda Stankovich uchun zarur futbolchimi yoki yo‘qligi aniq emas.
Pervak, shuningdek, Jedson Turkiyada ham yetakchi bo‘la olmaganini eslatib o‘tdi. Unga ko‘ra, Rossiyada o‘ynash yanada qiyin bo‘lishi mumkin.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Jedson Fernandes so‘nggi mavsumni Turkiyaning "Beshiktosh" jamoasida o‘tkazgan. U o‘tgan mavsumda 49 o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urgan va 3 marta hamkorlariga gol urishda yordam bergan.

Pervak: Подходит ли Джедсон Спартаку, пока неизвестно
Юрий Первак ранее работал генеральным директором московского клуба "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о последнем трансфере "красно-белых". По словам Юрия Первак, португальский полузащитник Jedson Fernandes присоединился к команде за 20 миллионов евро и с ним был подписан четырехлетний контракт.
Первак отметил, что не до конца понимает трансфер Jedson. По его мнению, неясно, является ли Fernandes необходимым игроком для Станкевича в данный момент.
Первак также напомнил, что Jedson не смог стать лидером и в Турции. По его словам, играть в России может быть еще сложнее.
Согласно информации, Jedson Fernandes провел последний сезон в турецком клубе "Бешикташ". В прошлом сезоне он выходил на поле в 49 матчах, забил 12 голов и трижды помог партнерам забить.
Таким образом, руководство "Спартака" привлекло игрока с европейским опытом в команду. Однако пока неясно, какую пользу новый футболист принесет команде.