“Al-Ittihod” Ronald Arauxoni tarkibga qo‘shmoqchi
U o‘z fikrida, imkoniyati bo‘lsa, Arauxoni hech ikkilanmasdan jamoaga olib kelishini aytdi. Planesning so‘zlariga ko‘ra, Ronald Arauxo hozirgi paytda dunyodagi eng yaxshi himoyachilardan biri hisoblanadi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, urugvaylik futbolchining narxi 35 million yevroga teng. Joriy yilning yanvar oyida, 26 yoshli Arauxo “Barselona” bilan 2031 yilgacha mo‘ljallangan yangi shartnoma imzoladi.
Ramon Planes avvalroq, 2018-2021 yillar oralig‘ida “Barselona”da faoliyat yuritgan. U “Al-Ittihod” klubida sport direktori lavozimini o‘tgan yil boshida egallagan.
Klub rahbariyatining Ronald Arauxoga bo‘lgan qiziqishi uning o‘yinchilik mahorati va tajribasi bilan bog‘liq. Planesning fikricha, Arauxo har qanday jamoani kuchaytirishga qodir futbolchi hisoblanadi.

“Al-Ittihod” хочет подписать Роналда Араухо
Спортивный директор клуба Саудовской Аравии “Ал-Иттихад” Рамон Планес не скрывает интереса к центральному защитнику “Барселоны” Роналду Араухо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что, если будет возможность, без колебаний приведет Араухо в команду. По словам Планеса, Роналд Араухо в настоящее время считается одним из лучших защитников в мире.
Согласно данным Transfermarkt, цена уругвайского футболиста составляет 35 миллионов евро. В январе текущего года 26-летний Араухо подписал новый контракт с “Барселоной” до 2031 года.
Рамон Планес ранее работал в “Барселоне” в период с 2018 по 2021 год. Он занял должность спортивного директора клуба “Ал-Иттихад” в начале прошлого года.
Интерес руководства клуба к Роналду Араухо связан с его игровыми навыками и опытом. По мнению Планеса, Араухо является футболистом, способным усилить любую команду.