Kubarsi: Ter Shtegen hanuz Barselona sardori bo‘lib qoladi
Barselona markaziy himoyachisi Pau Kubarsi darvozabon Mark-Andre ter Shtegen haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Joriy yil yozida Barselona rahbariyati tajribali darvozabondan voz kechmoqchi bo‘ldi. Biroq, nemis futbolchisi klubni tark etishni istamadi.
Shunga qaramay, klubda endi uni asosiy tarkib futbolchisi sifatida ko‘rmayotgani haqida xabarlar tarqaldi. Hatto, ayrim manbalarga ko‘ra, undan sardorlik bog‘ichi olib qo‘yilishi ham mumkin edi.
Shu munosabat bilan, 18 yoshli Pau Kubarsi shunday dedi: "Ter Shtegen bizning sardorimiz bo‘lib qolmoqda. U bu yerda ko‘p yillar davomida to‘p surdi va katta tajribaga ega.
U turli jihatlardan klubga katta foyda keltirishi mumkin, chunki o‘zi ham ko‘plab sinovlardan o‘tgan. Biz uchun u hanuz birinchi raqamli darvozabon bo‘lib qolmoqda".

Кубарси: Тер Штеген по-прежнему остается капитаном Барселоны
Центральный защитник Барселоны Пау Кубарси высказал свое мнение о вратаре Марке-Андре тер Штегене. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этим летом руководство Барселоны планировало отказаться от опытного вратаря. Однако немецкий футболист не хотел покидать клуб.
Тем не менее, появились сообщения о том, что клуб больше не рассматривает его как игрока основного состава. По некоторым источникам, у него даже могли забрать капитанскую повязку.
В связи с этим 18-летний Пау Кубарси сказал: "Тер Штеген по-прежнему остается нашим капитаном. Он играл здесь много лет и имеет большой опыт.
Он может принести клубу большую пользу с разных сторон, так как сам прошел через множество испытаний. Для нас он по-прежнему остается вратарем номер один".