“Baltika” futbolchilari yaxshi startni kutmagan edi
Kaliningradning "Baltika" jamoasi yarim himoyachisi Maksim Petrov jamoa RPL-2025/2026 mavsumini bunday natija bilan boshlashini kutmaganini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa a’zolari ham mavsum avvalida bunday yaxshi start bo‘lishini tasavvur qilmagan. Andrey Talalev boshchiligidagi jamoa dastlabki ikki turda to‘rt ochko to‘pladi va hozirda turnir jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda.
Maksim Petrov intervyusida jamoa a’zolari ham yaxshi natija kutganini, ammo bu darajada muvaffaqiyatga erishishni hammalari ham ko‘z oldiga keltirmaganini ta’kidladi. “Barchamiz yaxshi natija kutgan edik va bundan juda xursandmiz.
Lekin bunday natijani hattoki jamoamizning barcha a’zolari ham kutmagan edi”, – dedi futbolchi. " Baltika" uchinchi turda o‘z maydonida "Orenburg" jamoasini qabul qiladi.
Ilk ikki uchrashuvni Kaliningrad jamoasi safarda o‘tkazgan. "Orenburg"ga qarshi uchrashuv 3 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.

“Балтика” футболисты хорошего старта не ждали
Полузащитник калининградской "Балтики" Максим Петров заявил, что команда не ожидала начать сезон РПЛ-2025/2026 с таким результатом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, члены команды также не могли представить, что старт сезона будет таким удачным. Команда под руководством Андрея Талалева набрала четыре очка в первых двух турах и сейчас занимает третье место в турнирной таблице.
Максим Петров в интервью отметил, что члены команды ожидали хорошего результата, но никто не мог представить, что они добьются такого успеха. "Мы все ожидали хорошего результата и очень этому рады.
Но такой результат даже все члены нашей команды не ожидали", – сказал футболист. "Балтика" в третьем туре примет на своем поле команду "Оренбург".
Первые два матча калининградская команда провела на выезде. Матч с "Оренбургом" состоится 3 августа.