Mor: “Dinamo” haqiqiy o‘yinni bahorda ko‘rsatadi
Moskvadagi “Spartak” jamoasining sobiq himoyachisi, hozirda futbol bo‘yicha mutaxassis Eduard Mor poytaxtning “Dinamo” klubi o‘yiniga Valeriy Karpin boshchiligida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eduard Morning so‘zlariga ko‘ra, “Dinamo”dan kutilyotgan natijalar katta. Jamoa hujumkor va faol o‘yin namoyish etishni maqsad qilgan, biroq hozircha bu rejalar to‘liq amalga oshmayapti.
Mutaxassisning fikricha, Karpin boshchiligidagi jamoa o‘zining haqiqiy o‘yinini faqat bahor mavsumida namoyon qilishi mumkin. Bugun, 2-avgust kuni “Dinamo” Rossiya oliy ligasining uchinchi turi doirasida “Krasnodar” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Uchrashuv “Krasnodar” klubi uy stadionida bo‘lib o‘tadi. Bellashuv bosh hakamining ilk hushtagi Moskva vaqti bilan soat 20:30 da yangraydi.
Ushbu o‘yinda “Dinamo”dan yuqori chaqqonlik va faol harakatlar kutilyapti. Mutaxassislar fikricha, jamoaning imkoniyatlari hali to‘liq ochilmagan.
Shu sababli, muxlislar yaqin vaqt ichida “Dinamo”dan yanada yaxshi natijalarni kutib qolmoqda. O‘yin natijasi esa jamoaning keyingi bosqichdagi holatiga ham ta’sir ko‘rsatadi.

Mor: “Динамо” покажет настоящую игру весной
Бывший защитник московского "Спартака", а ныне футбольный специалист Эдуард Мор высказал свое мнение о игре столичного клуба "Динамо" под руководством Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Эдуарда Мора, от "Динамо" ожидаются большие результаты. Команда ставит цель демонстрировать атакующий и активный стиль игры, однако пока эти планы не полностью реализуются.
По мнению специалиста, команда под руководством Карпина сможет проявить свою настоящую игру только весной. Сегодня, 2 августа, "Динамо" выйдет на поле против команды "Краснодар" в рамках третьего тура Российской Премьер-Лиги.
Матч пройдет на домашнем стадионе клуба "Краснодар". Свисток главного арбитра прозвучит в 20:30 по московскому времени.
В этой игре от "Динамо" ожидается высокая активность и энергичные действия. По мнению специалистов, возможности команды еще не полностью раскрыты.
Поэтому болельщики ожидают от "Динамо" лучших результатов в ближайшее время. Результат игры также повлияет на положение команды на следующем этапе.