Maurisio: Rossiyada eng mashhur klub bu Zenit
Sobiq futbolchi Maurisio Rossiyaning eng mashhur jamoasi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi Rossiyada eng mashhur jamoa hisoblanadi. Maurisioning so‘zlariga ko‘ra, u bu klubda o‘ynagani uchun va klubning muxlislari juda ko‘p bo‘lgani sababli "Zenit"ni eng mashhur deb biladi.
Bundan tashqari, Braziliyada ham "Zenit" jamoasi "Spartak"dan ko‘ra yaxshiroq tanilgan. Bu haqda braziliyalik futbolchining so‘zlarini mahalliy ommaviy axborot vositalari keltirmoqda.
Ma’lumot uchun, o‘tgan mavsumda "Zenit" futbol klubi Rossiya Premer-ligasi turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallagan edi. Yangi mavsum boshida esa Sankt-Peterburg jamoasi ikki tur natijasiga ko‘ra to‘rt ochko jamg‘ardi.
Hozirda bosh murabbiy Sergey Semak boshchiligidagi jamoa Rossiya Premer-ligasi jadvalida oltinchi o‘rinni band etgan. "Zenit" klubi so‘nggi yillarda Rossiyada eng kuchli jamoalardan biri bo‘lib kelmoqda.

Маурицио: В России самый популярный клуб — это Зенит
Бывший футболист Маурисио высказал свое мнение о самом популярном клубе России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, санкт-петербургский клуб "Зенит" является самым популярным клубом в России. По словам Маурисио, он считает "Зенит" самым популярным, потому что играл в этом клубе и у клуба очень много болельщиков.
Кроме того, в Бразилии команда "Зенит" известнее, чем "Спартак". Об этом сообщают местные средства массовой информации, ссылаясь на слова бразильского футболиста.
Для справки, в прошлом сезоне футбольный клуб "Зенит" занял второе место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги. В начале нового сезона санкт-петербургская команда набрала четыре очка по итогам двух туров.
В настоящее время команда под руководством главного тренера Сергея Семака занимает шестое место в таблице Российской Премьер-лиги. Клуб "Зенит" в последние годы является одной из самых сильных команд в России.