Vaxaniya: Rossiya terma jamoasidagi debyutim orzum edi
Rostov jamoasi himoyachisi Ilya Vaxaniya Rossiya terma jamoasidagi debyuti haqida o‘z xotiralari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, milliy jamoa safida ilk marta maydonga tushgan o‘yini uning uchun haqiqiy bayram bo‘lgan. Vaxaniya bir yil ichida Ikkinchi liga jamoasidan Rossiya terma jamoasiga qadar yo‘l bosib o‘tganini ta’kidladi.
U bu natijani o‘z orzusi deb atadi va bunga erishganidan mamnunligini bildirdi. Himoyachi hozirga qadar Rossiya terma jamoasi tarkibida to‘rtta uchrashuvda ishtirok etgan.
Bu o‘yinlarda u bir marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan va bir marta golli uzatma amalga oshirgan. Joriy mavsumda esa Vaxaniya Rossiya oliy ligasi va Rossiya kubogi doirasida uchta o‘yinda maydonga tushdi, biroq bu uchrashuvlarda gol va golli uzatmalar bilan ajralib turgani yo‘q.
Shuningdek, futbolchining Rostov klubi bilan tuzgan mehnat shartnomasi 2028 yilning o‘rtalariga qadar amal qiladi. Vaxaniya o‘z oldiga yangi marralarni qo‘yganini va har doim jamoasi uchun astoydil harakat qilishga tayyorligini ta’kidladi.

Вахания: моя мечта была дебютировать в сборной России
Защитник Ростова Илья Вахания поделился своими воспоминаниями о дебюте в сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игра, в которой он впервые вышел на поле в составе национальной команды, стала для него настоящим праздником. Вахания отметил, что за год он прошел путь от команды Второй лиги до сборной России.
Он назвал этот результат своей мечтой и выразил удовлетворение тем, что достиг этого. Защитник до сих пор участвовал в четырех матчах в составе сборной России.
В этих играх он один раз забил в ворота соперника и один раз сделал голевую передачу. В текущем сезоне Вахания вышел на поле в трех матчах Российской Премьер-Лиги и Кубка России, однако в этих встречах не выделялся голами и голевыми передачами.
Кроме того, трудовой договор футболиста с клубом Ростов действует до середины 2028 года. Вахания подчеркнул, что поставил перед собой новые цели и всегда готов усердно работать на благо своей команды.