Rakov Angliya chempionatida o‘ynashni orzu qiladi
«Krylya Sovetov» jamoasining vingeri o‘zining qaysi Yevropa chempionatida o‘z kuchini sinab ko‘rishni xohlashi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, eng ko‘p ingliz chempionati unga ma’qul. U ingliz chempionatidan ko‘plab videolavhalarni ko‘radi, o‘sha yerda futbolchilar qanday o‘yin ko‘rsatayotganini kuzatadi.
U bu chempionatda gol urish va jamoadoshlariga pas berish orzusida ekanini ta’kidladi. Rakov — «Lokomotiv» klubi tarbiyalanuvchisi.
U shu yil yozda «Krylya Sovetov» jamoasiga ijaraga o‘tgan. Yangi mavsumda Rakov ushbu jamoa safida Rossiya oliy ligasining ikki uchrashuvida maydonga tushib, ikki marta gol muallifi bo‘ldi.
Shuningdek, Rakovning «Krylya Sovetov» klubi bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilgacha mo‘ljallangan. Futbolchi hozirda yangi jamoasida asosiy tarkibdan joy olmoqda va o‘zining yaxshi o‘yin ko‘rsatkichlari bilan ajralib turibdi.

Раков мечтает играть в чемпионате Англии
Вингер команды «Крылья Советов» ответил на вопрос о том, в каком европейском чемпионате он хотел бы попробовать свои силы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, английский чемпионат ему больше всего нравится. Он смотрит много видеозаписей с английского чемпионата и наблюдает, как играют футболисты.
Он подчеркнул, что мечтает забивать голы и отдавать передачи своим партнерам в этом чемпионате. Раков — воспитанник клуба «Локомотив».
Этим летом он перешел в команду «Крылья Советов» на правах аренды. В новом сезоне Раков вышел на поле в двух матчах Российской Премьер-Лиги за эту команду и стал автором двух голов.
Также действующий контракт Ракова с клубом «Крылья Советов» рассчитан до 2027 года. Футболист в настоящее время занимает место в основном составе своей новой команды и выделяется своими хорошими игровыми показателями.