Grozniyning "Axmat" futbol klubi o‘yinchisi Nader Gandri jamoaning yangi bosh murabbiyi Aleksandr Storojuk rahbarligida olib borilayotgan ishlar haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, Aleksandr Storojuk tajribali va o‘z ishiga sodiq murabbiy hisoblanadi. U o‘z oldiga aniq maqsadlar qo‘yadi va jamoa a’zolari bilan yaqin hamkorlikda ishlaydi.
Nader Gandri, shuningdek, futbolchilar murabbiyga nisbatan sabrli va hurmatli bo‘lishi kerakligini ta’kidladi. Uning fikricha, Aleksandr Storojuk bunga haqli.
Eslatib o‘tamiz, rusiyalik mutaxassis Aleksandr Storojuk shu yilning yozida "Axmat" klubi bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangan edi. U jamoani yangi mavsumga tayyorlashni boshladi.

Надер Гандри высоко оценил тренера "Ахмата" Сторожука
Игрок футбольного клуба "Ахмат" из Грозного Набер Гандри высказал свое мнение о работе нового главного тренера команды Александра Сторожука. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, Александр Сторожук является опытным и преданным своему делу тренером. Он ставит перед собой четкие цели и работает в тесном сотрудничестве с членами команды.
Набер Гандри также подчеркнул, что игроки должны быть терпеливыми и уважительными к тренеру. По его мнению, Александр Сторожук этого заслуживает.
Напомним, что российский специалист Александр Сторожук был назначен главным тренером клуба "Ахмат" этим летом. Он начал подготовку команды к новому сезону.
Однако под руководством Сторожука "Ахмат" потерпел поражение в первых двух матчах нового сезона Российской Премьер-лиги. В следующем матче "Ахмат" сыграет на выезде против махачкалинского "Динамо".