Janashiya: Pinyayev Lokomotivda qolishi to‘g‘ri qaror
“Lokomotiv” jamoasining sobiq futbolchisi Zaza Janashiya Sergey Pinyayevning “Lokomotiv”dan CSKA klubiga o‘tishi amalga oshmagani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Janashiyaning so‘zlariga ko‘ra, Pinyayev hozirgi jamoasida o‘zini juda yaxshi his qilmoqda. U shunday dedi: “Nima uchun Pinyayev CSKAga o‘tishi kerak?
Axir u ‘Lokomotiv’da o‘zini suvdagi baliqdek erkin his qiladi. Bu uning uchun noto‘g‘ri qaror bo‘lardi.
U Yevropaga o‘tishni xohlaydi, shuning uchun o‘zini yaxshi his qilayotgan jamoasida qolishi maqsadga muvofiq.” Ma’lum bo‘lishicha, hozirgi transfer oynasida CSKA klubi 20 yoshli Pinyayevning shartnomasida ko‘rsatilgan tovon pulini to‘lashga tayyor edi. Biroq futbolchining o‘zi “armiyachilar” safiga o‘tishdan bosh tortdi.
Agar bu transfer amalga oshganida, bitim qiymati to‘qqiz million yevroni tashkil qilgan bo‘lardi. Yangi mavsumda Sergey Pinyayev bir o‘yinda maydonga tushdi, biroq u hali natijali harakatlar bilan ajralib turgani yo‘q.

Жанашия: Пиняев остаться в Локомотиве — правильное решение
Бывший футболист команды "Локомотив" Заза Джанашия высказался о том, что переход Сергея Пиняева из "Локомотива" в клуб ЦСКА не состоялся. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Джанашии, Пиняев сейчас чувствует себя очень хорошо в своей команде. Он сказал: "Почему Пиняев должен переходить в ЦСКА?
Ведь он чувствует себя в 'Локомотиве' как рыба в воде. Это было бы неправильным решением для него.
Он хочет перейти в Европу, поэтому целесообразно остаться в команде, где он чувствует себя хорошо." Стало известно, что в текущем трансферном окне клуб ЦСКА был готов выплатить сумму отступных, указанную в контракте 20-летнего Пиняева. Однако сам футболист отказался переходить в ряды "армейцев".
Если бы этот трансфер состоялся, стоимость сделки составила бы девять миллионов евро. В новом сезоне Сергей Пиняев вышел на поле в одном матче, однако пока он не выделялся результативными действиями.