Stankovich Chernov bilan gaplashmagan, kelajagi noma’lum turibdi
Vladimir Kuzmichyov, “Spartak” futbolchisi Nikita Chernovning agenti, futbolchining hozirgi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Nikita Chernov o‘ziga qanday e’tirozlar borligini bilmaydi, chunki murabbiy unga aniq sabablarni tushuntirmagan. Kuzmichyovning so‘zlariga ko‘ra, u murabbiy Stankovich bilan muloqot qilmagan, shuningdek, murabbiy o‘zi ham futbolchilar bilan deyarli gaplashmaydi.
Agentning ta’kidlashicha, Stankovich klub rahbariyatiga ushbu pozitsiyaga boshqa futbolchilar kerakligini bildirgan. Shu sababli, Nikita Chernov joriy mavsumda hali maydonga tushmadi.
Yaqin kunlarda futbolchi ijara asosida “Krylya Sovetov” jamoasiga o‘tishi kutilmoqda. Eslatib o‘tamiz, 29 yoshli Nikita Chernovning “Spartak” bilan tuzgan mehnat shartnomasi 2026 yil oxirigacha amal qiladi.
Hozircha futbolchining kelajagi noma’lum bo‘lib turibdi. Klub va futbolchi o‘rtasida kelishuv bo‘lmagani sababli, uning qayerda faoliyatini davom ettirishi hozircha ochiq qolmoqda.
Shu bilan birga, agent vaziyatni kuzatib borishini va futbolchining manfaatlarini himoya qilishda davom etishini bildirdi.

Станкович не разговаривал с Черновым, его будущее неопределенно
Владимир Кузьмичёв, агент футболиста «Спартака» Никиты Чернова, высказал мнение о текущем состоянии игрока. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Никита Чернов не знает, какие у него есть претензии, так как тренер не объяснил ему конкретные причины. По словам Кузьмичёва, он не общался с тренером Станковичем, а также сам тренер почти не разговаривает с футболистами.
Агент отметил, что Станкович сообщил руководству клуба, что на эту позицию нужны другие футболисты. Поэтому Никита Чернов пока не выходил на поле в текущем сезоне.
В ближайшие дни ожидается, что футболист перейдет в команду «Крылья Советов» на правах аренды. Напоминаем, что трудовой контракт 29-летнего Никиты Чернова со «Спартаком» действует до конца 2026 года.
Пока будущее футболиста остается неопределенным. Из-за отсутствия соглашения между клубом и игроком, где он продолжит свою карьеру, пока остается открытым.
В то же время агент заявил, что будет следить за ситуацией и продолжит защищать интересы футболиста.