Donnarumma yangi darvozabon kelishidan norozi bo‘ldi
PSJ darvozaboni Janluiji Donnarumma jamoaning asosiy tarkibidagi o‘rni borasidagi noaniqlikdan norozi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
RMC Sport ma’lumotiga ko‘ra, italiyalik posbon klub tomonidan yangi darvozabon tez orada jamoaga qo‘shilishi haqida ogohlantirilgani bois ranjigan. Tez orada PSJ tarkibini Lyuka Shevalye to‘ldirishi kutilmoqda.
Donnarumma 2024-2025 yilgi mavsumda jamoa bilan yaxshi natijalarga erishganidan so‘ng zaxirada o‘tirishni istamayapti. Joriy mavsumda PSJ to‘rt muhim sovrinni qo‘lga kiritdi.
Klub Fransiya chempionati, Fransiya kubogi, Fransiya superkubogi va Chempionlar ligasida g‘olib bo‘ldi. Janluiji Donnarummaning PSJ bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil o‘rtalariga qadar mo‘ljallangan.
Matbuot xabarlariga ko‘ra, tomonlar o‘rtasida shartnomani uzaytirish bo‘yicha muzokaralar qiyin kechmoqda. Shu sababli futbolchining kelajagi borasida savollar paydo bo‘lmoqda.

Доннарумма недоволен приходом нового вратаря
Вратарь ПСЖ Джанлуиджи Доннарумма недоволен неопределенностью относительно своего места в основном составе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным RMC Sport, итальянский голкипер расстроен тем, что клуб предупредил его о скором приходе нового вратаря. Ожидается, что в ближайшее время состав ПСЖ пополнит Лука Шевалье.
Доннарумма не хочет сидеть на скамейке запасных после того, как команда добилась хороших результатов в сезоне 2024-2025. В текущем сезоне ПСЖ завоевал четыре важных трофея.
Клуб стал победителем чемпионата Франции, Кубка Франции, Суперкубка Франции и Лиги чемпионов. Контракт Джанлуиджи Доннаруммы с ПСЖ рассчитан до середины 2026 года.
По сообщениям прессы, переговоры о продлении контракта между сторонами проходят сложно. Поэтому возникают вопросы о будущем футболиста.