Premer-liga uchinchi turining dastlabki goli "Rostov" va "Qrilja Sovetov" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv boshida kiritildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mehmonlar hisobni o‘yin boshidayoq, 11-daqiqada ochishga muvaffaq bo‘ldi. Uchrashuvning muhim lahzalaridan biri shundan iborat bo‘ldiki, "Qrilja Sovetov" futbolchisi Kirill Pechenin maydonning chap tomonida tezkor harakat qilib, raqib jarima maydoniga kirib bordi va markazga aniq pas uzatdi.
Ushbu uzatmani Vadim Rakov to‘g‘ri qabul qilgan holda, to‘pni darvozaning o‘ng ustuniga aniq yo‘lladi va hisobni ochdi. Natijada, hisob 1:0 mehmonlar foydasiga o‘zgardi.
Ushbu g‘alabadan so‘ng Samaraliklar turnir jadvalida 7 ochko bilan vaqtinchalik birinchi o‘ringa chiqdi. "Rostov" esa hozircha barcha o‘yinlarida mag‘lubiyatga uchragan.
O‘yinning batafsil matnli tafsilotlarini LiveResult saytida kuzatishingiz mumkin. Mazkur o‘yin Premer-liga musobaqasida jamoalarning holati va kelajakdagi imkoniyatlarini ko‘rsatib berdi.
O‘yin davomida har ikki jamoa ham faol harakat qilgan bo‘lsa-da, ilk gol va g‘alaba Samaraliklar foydasiga hal bo‘ldi.

Раков забил гол в первые минуты, самарцы вышли вперед
Первый гол третьего тура Премьер-лиги был забит в начале матча между командами "Ростов" и "Крылья Советов". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Гости смогли открыть счет уже на 11-й минуте игры. Одним из ключевых моментов встречи стало то, что футболист "Крыльев Советов" Кирилл Печенин быстро пробежал по левому флангу, вошел в штрафную соперника и точно отдал пас в центр.
Эту передачу Вадим Раков принял правильно и точно направил мяч в правую штангу ворот, открыв счет. В результате, счет изменился на 1:0 в пользу гостей.
После этой победы самарцы временно вышли на первое место в турнирной таблице с 7 очками. "Ростов" же пока что потерпел поражение во всех своих играх.
Подробные текстовые детали игры вы можете отслеживать на сайте LiveResult. Этот матч продемонстрировал состояние команд в соревновании Премьер-лиги и их будущие возможности.