Moskvaning “Lokomotiv” futbol klubi sobiq prezidenti Valeriy Filatov hozirda ushbu jamoaning direktorlar kengashi a’zosi hisoblanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoa futbolchisi Vadim Rakovning ijara asosida boshqa klubga o‘tganidan va u erdagi o‘yinlaridan mamnunligini bildirdi. Ma’lum qilinishicha, Vadim Rakov bir mavsumga Samaradagi “Kril'ya Sovetov” klubiga ijara asosida o‘tdi.
Valeriy Filatovning so‘zlariga ko‘ra, Vadim Rakovning o‘yini klub rahbariyatini to‘liq qoniqtirmoqda. U Rakovning jamoada yetakchi sifatida maydonga chiqayotganini ta’kidladi.
Filatov shuningdek, futbolchining boshqa klubga ijara asosida o‘tishi to‘g‘ri qaror bo‘lganini aytdi. Yangi mavsum boshidan Vadim Rakov o‘zini yorqin ko‘rsatmoqda.
U Rossiya chempionatining dastlabki uch uchrashuvida to‘rtta gol urdi va bitta samarali uzatma berdi. O‘tgan mavsumda esa u yigirma olti o‘yinda uch marta gol urgan va olti bor hamkasblariga golli pas yetkazgan edi.

Вадим Раков стал лидером в "Крыльях Советов"
Бывший президент московского футбольного клуба “Локомотив” Валерий Филатов в настоящее время является членом совета директоров этой команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выразил удовлетворение тем, что игрок команды Вадим Раков перешел в другой клуб на правах аренды и его игра там. По имеющимся данным, Вадим Раков на один сезон перешел в самарский клуб “Крил'я Советов” на правах аренды.
По словам Валерия Филатова, игра Вадима Ракова полностью удовлетворяет руководство клуба. Он отметил, что Раков выходит на поле в качестве лидера команды.
Филатов также сказал, что переход футболиста в другой клуб на правах аренды был правильным решением. С начала нового сезона Вадим Раков демонстрирует яркую игру.
В первых трех матчах чемпионата России он забил четыре гола и сделал одну результативную передачу. В прошлом сезоне он забил три гола в двадцати шести играх и шесть раз ассистировал своим партнерам.