Kordoba goli "Krasnodar"ga ilk g‘alabani olib keldi
Rossiya futbol chempionatining uchinchi turi doirasida "Krasnodar" va "Dinamo" jamoalari o‘zaro bahs olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 2-avgust kuni Krasnodar shahridagi "Ozon Arena" stadionida bo‘lib o‘tdi. O‘yinda mezbonlar minimal hisobda g‘alaba qozondi.
Yakuniy natija – "Krasnodar" 1:0 "Dinamo" Moskva. O‘yindagi yagona golni Jon Kordoba 87-daqiqada kiritdi.
Uchrashuv davomida mezbonlar hujumda faolroq ko‘rindi va raqib darvozasiga ko‘proq yaqinlashdi. Biroq o‘yinning asosiy qismi tinch o‘tdi, xavfli vaziyatlar deyarli yuzaga kelmadi.
"Dinamo" esa asosan himoyaga e’tibor qaratdi va hujumga kamdan-kam o‘tdi. O‘yin vaqtida futbolchilar orasida to‘qnashuvlar, sariq kartochkalar va tibbiy yordam ko‘rsatish holatlari kuzatildi.
Ikkinchi bo‘lim oxiriga kelib "Krasnodar" jamoasi hujumlarni kuchaytirdi. Dastlab, burchak to‘pidan so‘ng Chernikov bosh bilan zarba berdi, biroq to‘p darvozadan biroz chetlab o‘tdi.
O‘yinning so‘nggi daqiqalarida esa Spersyan uzatmasidan so‘ng Kordoba uch nafar raqibni ortda qoldirib, jarima maydoni tashqarisidan kuchli zarba berdi va to‘p darvoza to‘sinigacha borib, tarmoqdan joy oldi. Shu tariqa, "Krasnodar" muhim uch ochkoga ega bo‘ldi.
Mazkur natija "Dinamo" jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin uchun mavsumdagi ilk mag‘lubiyat bo‘ldi. "Krasnodar" esa bir necha ketma-ket mag‘lubiyatdan so‘ng ilk bor o‘z maydonida g‘alaba nishonladi.
O‘yin davomida har ikki jamoa ham ehtiyotkorlik bilan harakat qildi, bu esa o‘yin tempining sust bo‘lishiga olib keldi. Shu bilan birga, Kordoba tomonidan urilgan gol uchrashuvning eng muhim voqeasiga aylandi.

Кордоба принес первую победу "Краснодару"
В рамках третьего тура чемпионата России по футболу команды "Краснодар" и "Динамо" провели между собой матч. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча состоялась 2 августа на стадионе "Озон Арена" в Краснодаре. В игре хозяева одержали победу с минимальным счетом.
Итоговый результат – "Краснодар" 1:0 "Динамо" Москва. Единственный гол в матче забил Джон Кордоба на 87-й минуте.
В ходе встречи хозяева выглядели более активными в атаке и чаще приближались к воротам соперника. Однако основная часть игры прошла спокойно, опасные моменты практически не возникали.
"Динамо" же в основном сосредоточилось на защите и редко переходило в атаку. Во время игры наблюдались столкновения между игроками, желтые карточки и случаи оказания медицинской помощи.
К концу второго тайма команда "Краснодар" усилила атаки. Сначала после углового Черников ударил головой, но мяч прошел немного мимо ворот.
В последние минуты игры после передачи Сперсяна Кордоба, оставив троих соперников позади, нанес мощный удар снаружи штрафной площади, и мяч, добравшись до ворот, оказался в сетке. Таким образом, "Краснодар" завоевал важные три очка.
Этот результат стал первой поражением для главного тренера команды "Динамо" Валерия Карпина в сезоне. "Краснодар" же впервые отпраздновал победу на своем поле после нескольких подряд поражений.
В ходе игры обе команды действовали осторожно, что привело к низкому темпу игры. В то же время гол, забитый Кордобой, стал самым важным событием встречи.