Son Xyon Min "Los-Anjeles"ga o‘tish arafasida
"Tottenxem" hujumchisi Son Xyon Min tez orada "Los-Anjeles" jamoasiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Juma kuni "Tottenxem" sardori o‘zining jamoani tark etayotgani haqida ma’lum qildi. Kutilganidek, Janubiy Koreya futbolchisi faoliyatini Amerika Qo‘shma Shtatlarining MLS chempionatida davom ettiradi.
"Los-Anjeles" klubi bilan kelishuv deyarli yakuniga yetgan. Ichki manbalarga ko‘ra, 33 yoshli hujumchiga yiliga qariyb 20 million yevro miqdorida maosh taklif qilinmoqda.
Son Xyon Min "Tottenxem" safida o‘n yil mobaynida to‘p surdi. U London klubi tarkibida jami 454 o‘yinda maydonga tushib, 173 ta gol urgan va 101 ta golga assistentlik qilgan.
Bu natijalar Son Xyon Minning jamoa uchun muhim futbolchi bo‘lganini ko‘rsatadi. Eslatib o‘tamiz, "Los-Anjeles" jamoasida yana bir sobiq "Tottenxem" sardori Ugo Lyoris ham hozirda faoliyat olib bormoqda.
Shu tariqa, Son Xyon Min yangi jamoasida o‘ziga tanish futbolchilar bilan birga harakat qiladi. Bu transfer MLS chempionatida ham, "Los-Anjeles" klubi uchun ham muhim voqea bo‘lishi kutilmoqda.

Сон Хён Мин на грани перехода в "Лос-Анджелес"
Нападающий "Тоттенхэма" Сон Хён Мин может вскоре перейти в команду "Лос-Анджелес". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В пятницу капитан "Тоттенхэма" сообщил о своем намерении покинуть команду. Как и ожидалось, южнокорейский футболист продолжит свою карьеру в чемпионате MLS Соединенных Штатов.
Соглашение с клубом "Лос-Анджелес" почти завершено. По внутренним источникам, 33-летнему нападающему предлагается зарплата почти 20 миллионов евро в год.
Сон Хён Мин провел десять лет в составе "Тоттенхэма". Он сыграл в общей сложности 454 матчах за лондонский клуб, забив 173 гола и сделав 101 ассист.
Эти результаты показывают, что Сон Хён Мин был важным игроком для команды. Напоминаем, что в команде "Лос-Анджелес" также продолжает свою карьеру еще один бывший капитан "Тоттенхэма" Уго Льорис.
Таким образом, Сон Хён Мин будет действовать вместе с знакомыми футболистами в своей новой команде. Этот трансфер ожидается как важное событие как для чемпионата MLS, так и для клуба "Лос-Анджелес".