Morozov: Himoyada xatolar bo‘ldi, g‘alaba muhim
Rossiya chempionatining uchinchi turi doirasida Moskvaning “Lokomotiv” jamoasi safarda “Pari NN” ustidan 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu natija yuzasidan “Lokomotiv” himoyachisi Evgeniy Morozov o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Morozovning so‘zlariga ko‘ra, o‘yin og‘ir sharoitlarda o‘tdi va ob-havo ham qulay bo‘lmadi.
Shunga qaramay, jamoa muhim g‘alabaga erisha oldi. Himoyachi ayrim gollarga yo‘l qo‘yilganini tan oldi va uchrashuvni osonroq yakunlash mumkinligini ta’kidladi.
U jamoa o‘z ustida ishlashda davom etishini aytdi. Ayni vaqtda Moskvaning “Lokomotiv” klubi uch turda to‘qqiz ochko to‘pladi va musobaqa jadvalida birinchi o‘rinni egallab turibdi.
Jamoaga Mikhail Galaktionov boshchilik qilmoqda. Chempionatning navbatdagi turida “Lokomotiv” Moskvaning yana bir jamoasi — “Spartak”ga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu uchrashuv jamoa uchun muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda. “Lokomotiv” o‘z muxlislarini yangi g‘alabalar bilan xursand qilishga harakat qiladi.

Морозов: В защите были ошибки, победа важна
В третьем туре чемпионата России московский «Локомотив» на выезде одержал победу над «Пари NN» со счетом 3:2. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По поводу этого результата защитник «Локомотива» Евгений Морозов поделился своими мыслями. По словам Морозова, игра прошла в тяжелых условиях, и погода тоже не способствовала.
Тем не менее, команда смогла добиться важной победы. Защитник признал, что были допущены некоторые ошибки при пропущенных голах и отметил, что встречу можно было завершить легче.
Он сказал, что команда продолжит работать над собой. В настоящее время московский клуб «Локомотив» набрал девять очков за три тура и занимает первое место в турнирной таблице.
Команду возглавляет Михаил Галактионов. В следующем туре чемпионата «Локомотив» выйдет на поле против еще одной московской команды — «Спартака».
Эта встреча ожидается как важное испытание для команды. «Локомотив» постарается порадовать своих болельщиков новыми победами.