22 yoshli amerikalik yarim himoyachi Yunus Musa hozirda Italiya A Seriyasida «Milan» jamoasida to‘p surmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mahalliy manbalarga ko‘ra, uni Angliyaning «Nottingem Forest» klubi o‘z tarkibiga qo‘shib olishga qiziqish bildirmoqda. Yaqin kunlarda ingliz klubi «Milan» jamoasiga Musa transferi bo‘yicha rasmiy taklif yuborishi kutilmoqda.
Milanliklar esa futbolchini sotishdan taxminan 30 million yevro daromad olishni mo‘ljallamoqda. Yunus Musa o‘tgan mavsumda «Milan» safida 40 ta uchrashuvda maydonga tushdi va shu davrda uchta golli uzatmaga mualliflik qildi.
Uning jamoa bilan tuzgan shartnomasi 2028 yilning o‘rtalariga qadar amal qiladi. Ma’lumot uchun, Musa yosh bo‘lishiga qaramasdan, o‘zining harakatlari va maydondagi ishonchli o‘yini bilan murabbiylar va mutaxassislarning e’tiborini tortmoqda.

Ноттингем Форест интересуется покупкой Юнуса Мусы
22-летний американский полузащитник Юнус Муса в настоящее время выступает за команду «Милан» в итальянской Серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По местным источникам, английский клуб «Ноттингем Форест» проявляет интерес к его подписанию. В ближайшие дни ожидается, что английский клуб направит официальное предложение о трансфере Мусы команде «Милан».
Миланцы же планируют получить около 30 миллионов евро от продажи футболиста. Юнус Муса провел 40 матчей за «Милан» в прошлом сезоне и за это время сделал три голевые передачи.
Его контракт с командой действует до середины 2028 года. Для справки, несмотря на свою молодость, Муса привлекает внимание тренеров и специалистов своими действиями и уверенной игрой на поле.
Новая стадия его карьеры может продолжиться в английском чемпионате. Клуб «Ноттингем Форест» старается привлечь опытных футболистов для усиления команды.