Juravel: Dinamo natijalari uchun vaqt kerak bo‘ladi
Futbol sharhlovchisi Timur Juravel “Dinamo” jamoasining yangi mavsum boshlanishidagi natijalari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Juravel o‘z mulohazalarida “Rostov” jamoasining Valeriy Karpin boshchiligidagi ilk mavsumlardagi natijalarini eslab o‘tishni taklif qildi. Unga ko‘ra, Karpin “Rostov”ni 2017 yil dekabr oyida qabul qilganida, jamoa turnir jadvalida 10-o‘rinda edi.
O‘sha mavsum yakunida “Rostov” 11-o‘rinni egalladi. Keyingi yil, ya’ni Karpin boshchiligidagi birinchi to‘liq mavsumda jamoa 9-o‘ringa ko‘tarildi.
Faqat uchinchi mavsumda “Rostov” aniq natijaga erishdi va 5-o‘rinni band etdi. Mutaxassisning ta’kidlashicha, Karpin futboliga moslashish uchun futbolchilardan ko‘p vaqt talab qilinadi.
Shunga qaramay, “Dinamo” tez natijaga umid qilayotgandek ko‘rinmoqda. Ayni paytda “Dinamo” Rossiya chempionatida to‘rt ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa uchta o‘yindan so‘ng shunday natijaga erishdi. Bu holat “Dinamo” uchun mavsum avvalida kutilgan natijaga to‘liq javob bermaydi, lekin jamoa oldinda o‘z o‘yinini yaxshilash imkoniyatiga ega.

Juravel: Для результатов Динамо потребуется время
Футбольный комментатор Тимур Журавел высказал свое мнение о результатах команды "Динамо" в начале нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Журавел в своих размышлениях предложил вспомнить результаты команды "Ростов" под руководством Валерия Карпина в первые сезоны. По его словам, когда Карпин принял "Ростов" в декабре 2017 года, команда занимала 10-е место в турнирной таблице.
По итогам того сезона "Ростов" занял 11-е место. В следующем году, то есть в первом полном сезоне под руководством Карпина, команда поднялась на 9-е место.
Только в третьем сезоне "Ростов" добился конкретного результата и занял 5-е место. Специалист отметил, что для адаптации к футболу Карпина игрокам требуется много времени.
Тем не менее, "Динамо" кажется надеется на быстрые результаты. В данный момент "Динамо" занимает девятое место в чемпионате России с четырьмя очками.
Команда достигла такого результата после трех игр. Эта ситуация не полностью соответствует ожидаемым результатам для "Динамо" в начале сезона, но у команды есть возможность улучшить свою игру в будущем.