Kolivanov: Rostovning mag‘lubiyatlari muxlislarni tashvishga soldi
Sobiq futbolchi Igor Kolivanov Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumida "Rostov" jamoasining boshlang‘ich natijalari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jonathan Alba boshchiligidagi jamoa ketma-ket uch uchrashuvda mag‘lub bo‘ldi. Kolivanovning ta’kidlashicha, "Rostov" so‘nggi to‘rt o‘yinni boy bergani achinarli holat, biroq bunga sabab jamoaning etakchi futbolchilari tarkibni tark etgani bo‘lishi mumkin.
Uning so‘zlariga ko‘ra, "Rostov" maydonda umuman sust harakat qilmagan, lekin raqib jamoa o‘z imkoniyatlaridan to‘liq foydalangan. Ma’lumot uchun, Rossiya chempionatining uchinchi turida "Rostov" o‘z maydonida "Krylya Sovetov" jamoasiga 1:4 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchradi.
Hozirda Jonathan Alba murabbiyligidagi "Rostov" jamoasi turnir jadvalining quyi qismida joylashgan. Mutaxassis fikricha, jamoani oldinda qiyin uchrashuvlar kutmoqda va natijalarni yaxshilash uchun tarkibda o‘zgarishlar kiritilishi lozim.
Shu bilan birga, muxlislar va mutaxassislar kelgusida "Rostov"dan ijobiy natijalar kutmoqda. Jamoaning raqobatbardosh bo‘lishi uchun rahbariyat va futbolchilardan ko‘proq harakat talab etiladi.

Коливанов: Поражения Ростова обеспокоили болельщиков
Бывший футболист Игорь Коливанов высказал свое мнение о начальных результатах команды "Ростов" в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Джонатана Альбы потерпела три подряд поражения. По словам Коливанова, то, что "Ростов" проиграл последние четыре игры, является печальным фактом, однако причиной этого может быть уход ведущих футболистов из состава.
По его словам, "Ростов" на поле вообще не проявил активности, но соперник полностью воспользовался своими возможностями. Для справки, в третьем туре чемпионата России "Ростов" на своем поле потерпел крупное поражение от команды "Крылья Советов" со счетом 1:4.
В настоящее время команда "Ростов" под руководством Джонатана Альбы расположена в нижней части турнирной таблицы. По мнению специалиста, команду ожидают сложные матчи впереди, и для улучшения результатов необходимо внести изменения в состав.
Тем не менее, болельщики и специалисты ожидают положительных результатов от "Ростова" в будущем. Для того чтобы команда была конкурентоспособной, от руководства и футболистов требуется больше усилий.