Karpukas: Lokomotiv og‘ir o‘yinda muhim g‘alabaga erishdi
Rossiya chempionatining uchinchi turi doirasida Moskvaning "Lokomotiv" jamoasi "Pari NN" klubini 3:2 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuvdan so‘ng "Lokomotiv" yarim himoyachisi Artyom Karpukas o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu juda og‘ir o‘yin bo‘ldi va maydondagi sharoitlar ham oson emas edi.
Tomoshabinlarning yetarli emasligi ham o‘z ta’sirini ko‘rsatdi. Shunga qaramay, jamoa barcha qiyinchiliklarni yengib o‘tishga muvaffaq bo‘ldi va muhim g‘alabani qo‘lga kiritdi.
Futbolchi eng muhimi – uch ochko qo‘lga kiritilganini ta’kidladi. E’tiborli jihati shundaki, "Lokomotiv" chempionatning dastlabki uch turida ochko yo‘qotmagan yagona klub bo‘lib turibdi.
Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoa to‘qqiz ochko jamg‘argan va turnir jadvalida peshqadamlik qilmoqda. Navbatdagi uchrashuvda "Lokomotiv" "Spartak" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Jamoa hozircha o‘zining ishonchli o‘yinini davom ettirmoqda va muxlislar undan yuqori natijalar kutmoqda.

Карпукас: Локомотив добился важной победы в тяжелой игре
В рамках третьего тура чемпионата России московский "Локомотив" одержал победу над клубом "Пари НН" со счетом 3:2. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После этого матча полузащитник "Локомотива" Артем Карпука поделился своими мыслями. По его словам, это была очень тяжелая игра, и условия на поле тоже были не легкими.
Недостаток зрителей также оказал свое влияние. Тем не менее, команда смогла преодолеть все трудности и добиться важной победы.
Футболист подчеркнул, что самое главное – это заработанные три очка. Примечательно, что "Локомотив" остается единственным клубом, который не потерял очков в первых трех турах чемпионата.
Команда под руководством Михаила Галактионова набрала девять очков и занимает первое место в турнирной таблице. В следующем матче "Локомотив" выйдет на поле против команды "Спартак".