Kutitskiy "Dinamo" mag‘lubiyati sabablarini izohladi
Aleksandr Kutitskiy, Toshkentning "Dinamo" jamoasi a’zosi, jamoasining Rossiya chempionati uchinchi turida "Krasnodar"ga qarshi o‘yindagi mag‘lubiyati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, uchrashuv juda og‘ir, issiq va dim muhitda o‘tgan. Kutitskiy jamoa himoyasini mustahkamlashga harakat qilishganini, kelgusida ishni yanada yaxshilash va g‘alaba qozonish uchun harakat qilishlarini ta’kidladi.
Kutitskiy shuningdek, "Dinamo" tarkibida malakali futbolchilar borligini alohida qayd etdi. Uning fikricha, jamoa futbolchilarining saviyasi "Spartak" va "Zenit" jamoalarinikidan kam emas.
Shuningdek, u jamoa oldida katta vazifalar turganini, har bir o‘yinda natija uchun kurashishni maqsad qilganliklarini aytdi. Kecha bo‘lib o‘tgan uchrashuvda "Dinamo" jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin shogirdlari o‘yin so‘nggida achinarli tarzda gol o‘tkazib yubordi.
Natijada "Krasnodar" jamoasi John Kordoba tomonidan urilgan yagona gol evaziga minimal hisobda g‘alaba qozondi. Shu tariqa, "Dinamo" jamoasi ushbu turda ochko yo‘qotdi va keyingi o‘yinlarda natijani yaxshilash uchun harakat qilishini ma’lum qildi.

Кутицкий объяснил причины поражения "Динамо"
Александр Кутицкий, член команды "Динамо" из Ташкента, высказал свое мнение о поражении своей команды в матче третьего тура чемпионата России против "Краснодара". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, встреча прошла очень тяжело, в жаркой и душной атмосфере. Кутицкий отметил, что команда старалась укрепить защиту и в будущем будет работать над улучшением и достижением победы.
Кутицкий также подчеркнул, что в составе "Динамо" есть квалифицированные футболисты. По его мнению, уровень игроков команды не ниже, чем у "Спартака" и "Зенита".
Кроме того, он сказал, что перед командой стоят большие задачи, и они нацелены бороться за результат в каждом матче. В прошедшем матче команда "Динамо" под руководством главного тренера Валерия Карпина в конце игры, к сожалению, пропустила гол.
В результате команда "Краснодар" одержала минимальную победу благодаря единственному голу, забитому Джоном Кордобой. Таким образом, команда "Динамо" потеряла очки в этом туре и заявила о намерении улучшить результаты в следующих играх.