Bulykin: Spartak chempionlik uchun tarkibga ega
Sobiq futbolchi Dmitriy Bulykin “Spartak” jamoasi tarkibi haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi fikricha, “qizil-oq”lar bugungi kunda Premyer-liga chempionligi uchun kurasha oladigan tarkibga ega. Bulykinning aytishicha, hazil tariqasida aytilsa-da, “Spartak”ga yana ikki-uch nafar yangi futbolchi, har biri 30 million yevroga tushadigan futbolchilar kerak deyish mumkin, biroq u jamoa hozirgi holatda ham chempionlik uchun raqobat qila oladi deb hisoblaydi.
Bulykin shuningdek, “Spartak” o‘tgan mavsumda ham chempionlik uchun kurashishga imkoniyati bo‘lganini, lekin bahor oylarida jamoa yaxshi o‘yin ko‘rsata olmaganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bosh murabbiy Deyan Stankovich Rossiya futbolida qishki tanaffus qanday o‘tishini to‘liq tushunmagan.
Bu esa jamoaning natijalariga ta’sir ko‘rsatgan. Premyer-liganing dastlabki uch turida “Spartak” to‘rt ochko jamg‘ardi.
Navbatdagi turda Stankovich jamoasi musobaqa yetakchisi “Lokomotiv”ga qarshi bahs olib boradi. Uchrashuv 9-avgust kuni “RJD Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi.

Булыкин: Спартак имеет состав для чемпионства
Бывший футболист Дмитрий Булыкин поделился своим мнением о составе команды «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению бывшего нападающего сборной России, «красно-белые» в настоящее время имеют состав, способный бороться за чемпионство в Премьер-лиге. Булыкин отметил, что, шутя, можно сказать, что «Спартаку» нужно еще два-три новых футболиста, каждый из которых стоит 30 миллионов евро, однако он считает, что команда и в нынешнем состоянии может конкурировать за чемпионство.
Булыкин также подчеркнул, что «Спартак» имел возможность бороться за чемпионство в прошлом сезоне, но весной команда не смогла показать хорошую игру. По его словам, главный тренер Деян Станкович не полностью понял, как проходит зимний перерыв в российском футболе.
Это сказалось на результатах команды. В первых трех турах Премьер-лиги «Спартак» набрал четыре очка.
В следующем туре команда Станковича встретится с лидером турнира «Локомотивом». Матч пройдет 9 августа на стадионе «РЖД Арена».