“Dinamo” keskin o‘yinda kurash va himoyada ustun bo‘ldi
“Dinamo” Maxachqala bosh murabbiyi Xasanbi Bidjiyev “Akhmat” jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv nihoyatda keskin va qizg‘in o‘tgani ta’kidlandi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, jamoa a’zolari maydonda ko‘plab kurashlarda g‘alaba qozondi.
Aynan uchrashuv oldidan bu masalaga alohida e’tibor qaratilgan edi. O‘yin boshida yaratilgan vaziyatdan unumli foydalangan holda hisobda oldinga chiqildi.
Ikkinchi bo‘limda ham yaxshi imkoniyatlar bo‘ldi, hisobni oshirish mumkin edi. Biroq, raqib ham tajribali va faollik ko‘rsatdi, ayniqsa, o‘yin davomida havo issiq va nam bo‘lgani ishni yanada qiyinlashtirdi.
Bidjiyev jamoasining himoyada ishonchli harakat qilganini, ayrim hujumlarda esa natija ko‘ngildagidek bo‘lmaganini tan oldi. O‘yinda yomg‘ir yog‘gani sababli maydon sirpanchiq bo‘lib, ba’zi futbolchilar, jumladan, Paltsev va Talip Alibekov yiqilib tushishdi.
Bu holat ikkala jamoa uchun ham muammo bo‘ldi. Bidjiyevning aytishicha, bunday derbi uchrashuvida kurash va g‘alabaga ishtiyoq har doim yuqori bo‘ladi.
Ikkinchi bo‘limda “Akhmat” tashabbusni qo‘lga olgandek tuyuldi, biroq “Dinamo” himoyada ishonchli o‘ynab, qarshi hujumlar orqali natijani saqlab qoldi. Shuningdek, jamoaning darvozaboni Timurning sog‘lig‘i borasida aniq ma’lumot berilmadi, faqatgina uning yuzi jarohat olgani aytildi.
Umuman, Bidjiyev o‘yin natijasidan qoniqish bildirganini va jamoaning o‘zini munosib ko‘rsatganini ta’kidladi.

“Динамо” в напряженной игре преуспела в борьбе и защите
Главный тренер “Динамо” Махачкала Хасанби Биджиев высказал свои мысли после матча с командой “Ахмат”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Подчеркнуто, что встреча прошла крайне напряженно и активно. По словам тренера, члены команды одержали множество побед в борьбе на поле.
Именно перед матчем этому вопросу было уделено особое внимание. Использовав созданную в начале игры ситуацию, команда вышла вперед в счете.
Во втором тайме также были хорошие возможности, можно было увеличить счет. Однако соперник тоже проявил опыт и активность, особенно учитывая, что во время игры было жарко и влажно, что усложняло задачу.
Биджиев отметил, что команда действовала надежно в защите, но в некоторых атаках результат оказался не таким, как хотелось. Из-за дождя поле стало скользким, и некоторые футболисты, включая Пальцева и Талипа Алибекова, упали.
Эта ситуация стала проблемой для обеих команд. По словам Биджиева, в таких дерби борьба и стремление к победе всегда на высоком уровне.
Во втором тайме “Ахмат” казался захватившим инициативу, но “Динамо” надежно играло в защите и сохранило результат благодаря контратакам. Также не было предоставлено точной информации о здоровье вратаря команды Тимура, только сообщалось, что он получил травму лица.
В целом, Биджиев выразил удовлетворение результатом игры и отметил, что команда показала себя достойно.