Bremer: Yuventus yangi murabbiy bilan kuchli bo‘ladi
"Yuventus" markaziy himoyachisi Gleyson Bremer jamoaning yangi mavsumdagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
2024 yil oktabr oyida braziliyalik futbolchi tizza payining qattiq jarohati tufayli safdan chiqqan edi. U oradan o‘n oy o‘tib, yaqinda maydonga qaytdi.
O‘tgan mavsumda "Yuventus" Italiya chempionatida to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Shuningdek, Turin klubi Chempionlar ligasi va Italiya kubogida ham muvaffaqiyatga erisha olmadi.
Bremerning aytishicha, bu mavsum avvalgilaridan farq qiladi. Unga ko‘ra, jamoaning yangi bosh murabbiyi Igor Tudor ilgari "Yuventus" safida futbolchi sifatida ham harakat qilgan, bu esa unga klub ruhini yaxshi tushunishga yordam beradi.
Bremer murabbiy jamoaga katta foyda keltirishiga ishonch bildirdi. Eslatib o‘tamiz, Igor Tudor 2024 yil mart oyida "Yuventus" bosh murabbiyi lavozimini egallagan.
U bu lavozimda ishdan bo‘shatilgan Tiago Mottaning o‘rnini egalladi. Klub muxlislari yangi mavsumdan yuqori natijalar kutmoqda.

Бремер: Ювентус с новым тренером станет сильнее
"Ювентус" центральный защитник Глейсон Бремер высказал мнение о возможностях команды в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В октябре 2024 года бразильский футболист выбыл из строя из-за серьезной травмы колена. Он вернулся на поле всего через десять месяцев.
В прошлом сезоне "Ювентус" занял четвертое место в чемпионате Италии. Также туринский клуб не смог добиться успеха в Лиге чемпионов и Кубке Италии.
По словам Бремера, этот сезон отличается от предыдущих. По его словам, новый главный тренер команды Игорь Тудор ранее также играл за "Ювентус", что помогает ему лучше понять дух клуба.
Бремер выразил уверенность, что тренер принесет команде большую пользу. Напомним, Игорь Тудор занял пост главного тренера "Ювентуса" в марте 2024 года.
Он заменил на этой должности уволенного Тьяго Мотту. Фанаты клуба ожидают высоких результатов в новом сезоне.