Vengriyaning "Ferentsvarosh" futbol klubi yarim himoyachisi Muxammad Abu-Fani Moskvaning CSKA jamoasiga o‘tmasligi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Sport5 nashri xabar berdi. Sabab sifatida futbolchining tovon puli miqdori juda yuqoriligi aytilmoqda.
Budapesht klubi rahbariyati 27 yoshli Isroil fuqarosi Abu-Fanining transferi uchun to‘rt million yevro talab qilgan. CSKA klubi bu summani haddan tashqari yuqori deb hisoblab, muzokaralarni to‘xtatishga qaror qilgan.
Muxammad Abu-Fani ikki yildan buyon "Ferentsvarosh" tarkibida o‘ynab kelmoqda. Shu vaqt ichida u jami 92 uchrashuvda ishtirok etib, o‘n marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan va 26 bor hamkorlariga gol urishda yordam bergan.
Uning klub bilan amaldagi mehnat shartnomasi 2027 yilning o‘rtalariga qadar mo‘ljallangan. Hozircha futbolchining boshqa jamoaga o‘tishi bo‘yicha yangi takliflar haqida ma’lumot yo‘q.
"Ferentsvarosh" klubi esa Abu-Fanini saqlab qolishni rejalashtirmoqda. Shu tariqa, yuqori tovon puli sababli futbolchining CSKAga o‘tishi kutilmayapti.

ЦСКА отказался от трансфера Абу-Фани из-за высокой цены
Полузащитник венгерского футбольного клуба "Ференцварош" Мухаммад Абубакр Фани может не перейти в московский ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Sport5. В качестве причины указывается слишком высокая сумма выкупа игрока.
Руководство клуба из Будапешта потребовало четыре миллиона евро за трансфер 27-летнего гражданина Израиля Абубакра Фани. Клуб ЦСКА посчитал эту сумму чрезмерно высокой и решил приостановить переговоры.
Мухаммад Абубакр Фани играет за "Ференцварош" уже два года. За это время он принял участие в 92 матчах, забил десять голов и 26 раз помог партнерам забить.
Его действующий трудовой контракт с клубом рассчитан до середины 2027 года. На данный момент нет информации о новых предложениях по переходу игрока в другой клуб.
Клуб "Ференцварош" планирует сохранить Абубакра Фани. Таким образом, переход игрока в ЦСКА не ожидается из-за высокой суммы выкупа.