Jeyms Meddison jarohati jiddiy bo‘lishi mumkin
"Tottenhem" jamoasining asosiy yarim himoyachisi Jeyms Meddison "Arsenal"ga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvida jarohat oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Angliyalik futbolchining ahvoli haqida jamoa bosh murabbiyi Tomas Frank ma’lumot berdi. Tomas Frankning so‘zlariga ko‘ra, Jeyms Meddison jiddiy jarohat olgan bo‘lishi mumkin.
U avvalgi mavsumda muammoga aylangan tizzasidan jarohat oldi. Hozircha aniq tashxis belgilanmagan, yaqin kunlarda bu borada to‘liq ma’lumot beriladi.
Ma’lumot uchun, o‘rtoqlik uchrashuvida Tomas Frank boshchiligidagi jamoa "Arsenal"ni 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Uchrashuvning birinchi bo‘limi oxirida yagona golni yarim himoyachi Sarr kiritdi.
Jamoa matbuot xizmati Meddisonning holati diqqat bilan kuzatilayotganini, futbolchining sog‘lig‘i tibbiy ko‘rikdan so‘ng aniqlik kiritilishini bildirdi. Mutaxassislar futbolchining maydonga qaytish muddatini aniqlash uchun barcha zarur tekshiruvlarni o‘tkazmoqda.

Травма Джейма Мэддисона может быть серьезной
"Тоттенхэм" основного полузащитника Джеймса Мэддисона получил травму в товарищеском матче против "Арсенала". Об этом сообщает Euro-football.ru.
О состоянии английского футболиста сообщил главный тренер команды Томас Франк. По словам Томаса Франка, Джеймс Мэддисон мог получить серьезную травму.
Он получил травму колена, которая стала проблемой в прошлом сезоне. На данный момент точный диагноз не установлен, полная информация будет предоставлена в ближайшие дни.
Для справки, в товарищеском матче команда под руководством Томаса Франка одержала победу над "Арсеналом" со счетом 1:0. Единственный гол в конце первого тайма забил полузащитник Сарр.
Пресс-служба команды сообщила, что состояние Мэддисона внимательно отслеживается, и здоровье футболиста будет уточнено после медицинского обследования. Специалисты проводят все необходимые проверки, чтобы определить срок возвращения футболиста на поле.