Sankt-Peterburgning “Zenit” futbol klubi hujumchisi Aleksandr Sobolev Rossiya chempionati 2025-2026 yilgi mavsumining boshlanishidagi turnir jadvali haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda birinchi o‘rinni poytaxt jamoasi “Lokomotiv” egallab turibdi. “Lokomotiv” hozirgacha barcha uchrashuvlarda g‘alaba qozongan va ochko yo‘qotmagan yagona klub hisoblanadi.
Aleksandr Sobolevning aytishicha, hozircha turnir jadvaliga jiddiy e’tibor qaratish erta. U, ayniqsa, faqat uchta tur o‘tgani uchun hozirgi natijalar hali yakuniy xulosa chiqarishga asos bo‘lolmasligini ta’kidladi.
Sobolevning so‘zlariga ko‘ra, turnir jadvaliga jiddiy qarash uchun kamida 26-27 turlar o‘tgach, baho berish to‘g‘ri bo‘ladi. Shuning uchun futbolchi hozircha natijalarga chuqur baho bermaslik kerakligini aytdi.
Ma’lumot uchun, Rossiya Premer-ligasining uchinchi turida “Zenit” o‘z maydonida Moskvaning “CSKA” jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Ushbu natijadan so‘ng Sergey Semak boshchiligidagi “Zenit” besh ochko jamg‘argan holda turnir jadvalida oltinchi o‘rinni egallab turibdi.

Соболев: Оценивать таблицу сейчас рано
Нападающий футбольного клуба "Зенит" из Санкт-Петербурга Александр Соболев высказал мнение о турнирной таблице начала сезона 2025-2026 годов Российской премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время первое место занимает столичная команда "Локомотив". "Локомотив" является единственным клубом, который выиграл все встречи и не потерял ни одного очка.
По словам Александра Соболева, сейчас рано серьезно обращать внимание на турнирную таблицу. Он подчеркнул, что, особенно учитывая, что прошло всего три тура, текущие результаты еще не могут служить основанием для окончательных выводов.
По словам Соболева, для серьезной оценки турнирной таблицы следует дождаться как минимум 26-27 туров. Поэтому футболист отметил, что сейчас не стоит глубоко анализировать результаты.
Для справки, в третьем туре Российской премьер-лиги "Зенит" на своем поле сыграл вничью 1:1 с московским "ЦСКА". После этого результата "Зенит", возглавляемый Сергеем Семаком, занимает шестое место в турнирной таблице, набрав пять очков.