Oleg Shatov, ilgari “Ural” jamoasida bosh murabbiy bo‘lib ishlagan, o‘zining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, 35 yoshli mutaxassis 2024 yil noyabridan 2025 yil iyunigacha Yekaterinburg jamoasini boshqargan. Hozirda “Ural” klubining bosh murabbiyi Miroslav Romashchenko hisoblanadi.
Oleg Shatov hozirda ish o‘rniga ega emasligini aytib o‘tdi. U klub rahbarlaridan biri qiziqish bildirsa, ishlashga tayyorligini ta’kidladi.
Shuningdek, u bu sohada yangi ekanini va qanday ishlashini hali to‘liq bilmasligini qo‘shimcha qildi. Biroq, Shatov murabbiylik faoliyatini davom ettirish istagida ekanini alohida qayd etdi.
Ta’kidlash joizki, “Ural” jamoasi o‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra Rossiya oliy ligasiga qaytolmadi. Ayni paytda esa jamoa PARI ligasi turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda.
“Ural” uch turdan so‘ng to‘qqiz ochko jamg‘argan va bu natija jamoaning yaxshi formadaligidan dalolat beradi. Klub oldida yuqori natijalarga erishish maqsadi turgani ko‘rinib turibdi.

Олег Шатов хочет продолжить свою тренерскую деятельность
Олег Шатов, ранее работавший главным тренером команды "Урал", высказал свои мысли о будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что 35-летний специалист руководил екатеринбургской командой с ноября 2024 года по июнь 2025 года. В настоящее время главным тренером клуба "Урал" является Мирослав Ромашченко.
Олег Шатов отметил, что в настоящее время он не имеет работы. Он подчеркнул, что готов работать, если кто-то из руководителей клуба проявит интерес.
Кроме того, он добавил, что он новичок в этой сфере и пока не знает, как работать полностью. Однако Шатов особо отметил, что хочет продолжить тренерскую деятельность.
Стоит отметить, что команда "Урал" не смогла вернуться в российскую премьер-лигу по итогам прошлого сезона. В настоящее время команда занимает первое место в таблице турнира PARI лиги.
После трех туров "Урал" набрал девять очков, и этот результат свидетельствует о хорошей форме команды. Видно, что перед клубом стоит цель добиться высоких результатов.