Chernovning Qanotlar jamoasiga o‘tishi tez orada aniqlashadi
Bu haqda futbol agenti Vladimir Kuzmichov ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Chernovning yangi jamoaga o‘tishi masalasi bo‘yicha aniq qaror tez orada e’lon qilinishi kutilmoqda.
Agentning aytishicha, bugun kechga yaqin yoki ertaga bu borada rasmiy ma’lumot berilishi mumkin. Avvalroq ommaviy axborot vositalarida Samara klubi Moskvaning Spartak jamoasidan himoyachini ijaraga olish niyatida ekani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Chernovning Spartak klubi bilan tuzgan mehnat shartnomasi 2026 yil oxiriga qadar amal qiladi. U shu vaqtgacha Moskva jamoasi safida umumiy hisobda 80 ta o‘yinda maydonga tushgan.
Ushbu o‘yinlarda u bir marta gol urgan va uchta golga uzatma bergan. Shu tariqa, futbolchi o‘zining jamoaga foydali bo‘layotganini ko‘rsatib kelmoqda.

Переход Чернова в команду "Крылья" будет определен в ближайшее время
Защитник московского футбольного клуба Спартак Никита Чернов может продолжить свою карьеру в команде Крылья Советов из Самары. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил футбольный агент Владимир Кузьмичев. По его словам, решение по вопросу перехода Чернова в новую команду ожидается в ближайшее время.
По словам агента, сегодня вечером или завтра может быть предоставлена официальная информация по этому поводу. Ранее в средствах массовой информации появлялись сообщения о том, что клуб из Самары намерен арендовать защитника у московского Спартака.
Трудовой договор Чернова с клубом Спартак действует до конца 2026 года. За это время он провел в составе московской команды в общей сложности 80 матчей.
В этих играх он забил один гол и сделал три голевые передачи. Таким образом, футболист демонстрирует свою полезность для команды.