Orlov: Jerson hali o‘zini to‘liq ko‘rsata olmadi
Futbol sharhlovchisi Gennadiy Orlov Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi yangi futbolchisi Jersonning Moskvaning TsSKA klubiga qarshi Rossiya Premer-ligasi uchinchi tur uchrashuvidagi o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi. Orlovning ta’kidlashicha, Jerson hali o‘zini to‘liq namoyon qila olmadi va uning faoliyati yetarli darajada ko‘rinmadi.
Mutaxassis fikricha, Jerson Rossiya Premer-ligasiga moslashishi uchun vaqt talab etiladi. Orlov: “Jerson hali ishontira olmadi, o‘zini ko‘rsata olmadi.
Undan faol harakatlar kam. Yangi muhitga moslashishi uchun unga hali vaqt kerak.
Natijani kutamiz”, – deb fikr bildirdi. Kecha bo‘lib o‘tgan o‘yinda har ikki jamoa hujumchilari – Aleksandr Sobolev va Alerandro gol mualliflari bo‘lishdi.
Ushbu natijadan so‘ng Sankt-Peterburg klubi chempionat jadvalida oltinchi o‘ringa ko‘tarildi, Moskva jamoasi esa yettinchi pog‘onani egallab turibdi. Shu tariqa, har ikki jamoa navbatdagi turlarda o‘z o‘rnini yaxshilash uchun harakat qilishda davom etadi.

Орлов: Херсон пока не смог полностью себя проявить
Футбольный комментатор Геннадий Орлов оценил игру нового футболиста команды "Зенит" из Санкт-Петербурга Жерсона в матче третьего тура Российской Премьер-лиги против московского ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась вничью 1:1. По словам Орлова, Жерсон пока не смог полностью проявить себя, и его игра была недостаточно заметной.
По мнению специалиста, Жерсону потребуется время, чтобы адаптироваться к Российской Премьер-лиге. Орлов: "Жерсон пока не смог убедить, не смог себя показать.
Активных действий с его стороны мало. Ему еще нужно время, чтобы адаптироваться к новой среде.
Будем ждать результата", – высказал он свое мнение. В прошедшем матче оба нападающих команд – Александр Соболев и Алерандро стали авторами голов.
После этого результата клуб из Санкт-Петербурга поднялся на шестое место в таблице чемпионата, а московская команда занимает седьмую позицию. Таким образом, обе команды продолжат стараться улучшить свои позиции в следующих турах.