Orlov: Vendelning harakati “Zenit” uchun umid baxsh etdi
Mashhur sharhlovchi Gennadiy Orlov “Zenit” futbolchisi, braziliyalik yarim himoyachi Vendelning Premyer-liganing uchinchi turida poytaxtning CSKA jamoasiga qarshi o‘yinidagi harakatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Orlovning ta’kidlashicha, Vendel ushbu uchrashuvda 10 kilometrdan ortiq masofani bosib o‘tgan. Bu natija sharhlovchining fikriga ko‘ra, futbolchining jismoniy tayyorgarligi yuqori darajada ekanidan dalolat beradi.
Orlov Vendelga hali o‘yin ohangini topish va to‘liq sport formasiga kirish uchun vaqt kerakligini ham qayd etdi. Shuningdek, sharhlovchi futbolchining harakati va maydondagi mehnatkashligi jamoa uchun umidli ko‘rinayotganini ta’kidladi.
“Zenit” va CSKA jamoalari o‘rtasidagi ushbu bahs Sankt-Peterburgdagi “Gazprom Arena” stadionida bo‘lib o‘tdi. Uchrashuv 1:1 hisobi bilan durang natija bilan yakunlandi.
O‘yinda “Zenit” safida Alerandr, CSKA jamoasi safida esa Aleksandr Sobolev gol muallifi bo‘lishdi. Ushbu natija har ikkala jamoaning ochko jamg‘arishida muhim ahamiyat kasb etdi.
Sharhlovchilar fikriga ko‘ra, bahsda ko‘rsatilgan o‘yin va futbolchilar harakati muxlislar uchun qiziqarli bo‘ldi.

Орлов: Действия Вендела подарили надежду "Зениту"
Известный комментатор Геннадий Орлов оценил действия футболиста «Зенита», бразильского полузащитника Вендела в матче третьего тура Премьер-лиги против столичного ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Орлова, Вендл преодолел более 10 километров в этом матче. Этот результат, по мнению комментатора, свидетельствует о высоком уровне физической подготовки игрока.
Орлов также отметил, что Вендлу нужно время, чтобы найти ритм игры и войти в полную спортивную форму. Кроме того, комментатор подчеркнул, что действия футболиста и его трудолюбие на поле выглядят многообещающе для команды.
Этот матч между «Зенитом» и ЦСКА прошел на стадионе «Газпром Арена» в Санкт-Петербурге. Встреча завершилась вничью 1:1.
В игре голы забили Александр за «Зенит» и Александр Соболев за ЦСКА. Этот результат имел важное значение для накопления очков обеими командами.
По мнению комментаторов, игра и действия футболистов, продемонстрированные в матче, были интересны для зрителей.