Mashhur sharhlovchi Gennadiy Orlov, “Zenit” jamoasining muxlisi sifatida, Sankt-Peterburg klubining hujumkor yarim himoyachisi Maksim Glushenkov haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni bo‘lib o‘tgan “Zenit” va “CSKA” uchrashuvida Glushenkov maydonga 84-daqiqada tushirildi. Bungacha, Premer-liga o‘yinida u birinchi bo‘limdan so‘ng almashtirilgan edi.
Orlovning ta’kidlashicha, bosh murabbiy Sergey Semak Glushenkovni asosiy tarkibdan chetda qoldirganini to‘g‘ri deb hisoblaydi. Uning so‘zlariga ko‘ra, maydonga chiqqanidan so‘ng Glushenkov ikki hujumni yo‘qqa chiqargan va ikki marta noaniq pas bergan.
Birinchi pas raqib futbolchisiga, ikkinchisi esa o‘z jamoadoshiga noqulay tarzda yetib borgan. Bu vaziyatlar jamoaning hujumini samarali yakunlashiga xalal bergan.
Yaqinda Maksim Glushenkovning otasi ham intervyu berib, o‘g‘li har safar birinchi bo‘limdan so‘ng o‘yin maydonini tark etsa, boshqa klubga o‘tish haqida o‘ylab ko‘rishi mumkinligini aytdi. Eslatib o‘tamiz, “Zenit” o‘z maydonida “CSKA” bilan o‘ynab, uchrashuv 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi.

Орлов: Глушенков два нападения эффективно завершить не смог
Известный комментатор Геннадий Орлов, как болельщик команды "Зенит", высказал свое мнение о атакующем полузащитнике Максиме Глушенкове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче "Зенит" и "ЦСКА", который прошел в воскресенье, Глушенков вышел на поле на 84-й минуте. До этого, в матче Премьер-лиги, он был заменен после первого тайма.
По словам Орлова, главный тренер Сергей Семак считает правильным оставить Глушенкова вне основного состава. По его словам, после выхода на поле Глушенков испортил две атаки и дважды отдал неточные передачи.
Первая передача попала к игроку соперника, вторая же была неудобной для своего партнера по команде. Эти ситуации помешали команде эффективно завершить атаку.
Недавно отец Максима Глушенкова также дал интервью, в котором сказал, что если его сын будет покидать поле после первого тайма, он может задуматься о переходе в другой клуб. Напоминаем, что "Зенит", играя на своем поле, сыграл вничью с "ЦСКА" со счетом 1:1.