Dyakov: CSKA durang uchun to‘liq haqli edi
Taniqli sobiq futbolchi Vitaliy Dyakov kecha, 3 avgust kuni bo‘lib o‘tgan “Zenit” va “CSKA” jamoalari o‘rtasidagi o‘yinga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv durang natija bilan yakunlandi, hisob 1:1 bo‘ldi. Dyakovning aytishicha, “CSKA” ushbu bahsda ochko olgani to‘liq haqli bo‘ldi.
Agar “armiyachilar” uch ochko olganida ham, u bunga hayron bo‘lmasligini ta’kidladi. Uning fikriga ko‘ra, “Zenit” g‘alabaga munosib o‘yin ko‘rsata olmadi.
O‘yinning birinchi bo‘limida “CSKA” hisobda oldinga chiqdi. Jamoa safida 33-daqiqada Allerrandro gol urdi.
Ikkinchi bo‘limda esa “Zenit” penaltidan gol urib, hisobni tenglashtirdi. Bu golga Aleksandr Sobolev mualliflik qildi.
Oldinda esa har ikkala jamoani navbatdagi uchrashuvlar kutmoqda. “Zenit” jamoasi bosh murabbiy Sergey Semak rahbarligida shanba kuni Grozniy shahrida “Axmat” klubiga qarshi maydonga tushadi.
“CSKA” esa o‘z maydonida “Rubin” jamoasini qabul qiladi. Bu o‘yinlar ham futbol ishqibozlari uchun qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.

Дьяков: ЦСКА полностью заслуживал ничью
Известный бывший футболист Виталий Дьяков вчера, 3 августа, высказал свое мнение о матче между командами «Зенит» и «ЦСКА». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась вничью, счет 1:1. По словам Дьякова, «ЦСКА» полностью заслужил очки в этом поединке.
Если бы «армейцы» набрали три очка, он бы не удивился. По его мнению, «Зенит» не показал игру, достойную победы.
В первой половине матча «ЦСКА» вышел вперед. На 33-й минуте гол забил Аллерандро.
Во второй половине «Зенит» забил гол с пенальти, сравняв счет. Автором этого гола стал Александр Соболев.
Впереди обе команды ждут следующие встречи. Команда «Зенит» под руководством главного тренера Сергея Семака в субботу сыграет против клуба «Ахмат» в городе Грозный.
«ЦСКА» примет команду «Рубин» на своем поле. Эти игры также ожидаются интересными для любителей футбола.