Futbol sharhlovchisi Gennadiy Orlov “Spartak” jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovich haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Orlovning ta’kidlashicha, klub rahbariyati serbiyalik mutaxassis bilan tarbiyaviy suhbat o‘tkazishi lozim. Uning so‘zlariga ko‘ra, Stankovich o‘yin davomida o‘zini to‘g‘ri tuta olmayapti va hakamlar qarorlaridan tez-tez norozilik bildirib kelmoqda.
Bu esa jamoa futbolchilariga ham salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda. Orlovning fikricha, “Spartak” futbolchilaridan uch nafari so‘nggi ikki turda maydondan chetlatilgani bevosita bosh murabbiyning o‘zini tutishi bilan bog‘liq.
U Stankovichning harakatlari va his-tuyg‘ulari jamoa muhitiga salbiy ta’sir ko‘rsatayotganini qayd etdi. Ayni paytda “Spartak” Rossiya chempionati uch turidan keyin to‘rt ochko jamg‘argan.
Navbatdagi turda Stankovich jamoasi safarda “Lokomotiv”ga qarshi bahs olib boradi. Orlov rahbariyatga Stankovich bilan ochiq va tarbiyaviy suhbat o‘tkazishni tavsiya qildi, chunki bosh murabbiyning harakatlari jamoaning natijalariga ham ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Орлов: Станкович дисциплина влияет на результат Спартака
Футбольный комментатор Геннадий Орлов высказал свое мнение о главном тренере команды "Спартак" Деяне Станковиче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Орлова, руководству клуба необходимо провести воспитательную беседу с сербским специалистом. По его словам, Станкович не может правильно себя вести во время игры и часто выражает недовольство решениями судей.
Это также негативно сказывается на футболистах команды. По мнению Орлова, то, что трое футболистов "Спартака" были удалены с поля в последних двух турах, напрямую связано с поведением главного тренера.
Он отметил, что действия и эмоции Станковича негативно влияют на атмосферу в команде. В настоящее время "Спартак" набрал четыре очка после трех туров чемпионата России.
В следующем туре команда Станковича проведет матч на выезде против "Локомотива". Орлов рекомендовал руководству провести открытую и воспитательную беседу со Станковичем, так как действия главного тренера могут также повлиять на результаты команды.