Guberniev: Rossiya va Iordaniya o‘rtasidagi o‘yin ijobiy baholandi
Taniqli sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniev Rossiya milliy terma jamoasining Iordaniya terma jamoasi bilan o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi haqidagi yangilikka o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Iordaniya jamoasining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida bugun ma’lumot paydo bo‘ldi. Uchrashuv 4-sentabr kuni bo‘lib o‘tadi.
Dmitriy Gubernievning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya terma jamoasining boshqa jamoalar bilan o‘yin o‘tkazayotgani ijobiy holat hisoblanadi. U bu mavzuda ko‘p bor fikr bildirganini aytib, Rossiyaga kelib o‘ynayotgan jamoalarga minnatdorlik bildirdi.
Gubernievning ta’kidlashicha, har qanday sharoitda ham terma jamoa mavjud bo‘lib, munosib raqiblarga qarshi o‘yinlar o‘tkazmoqda. Uning fikriga ko‘ra, Rossiya futbol ittifoqi terma jamoalar institutini qo‘llab-quvvatlayotgani muhim ahamiyatga ega.
Eslatib o‘tamiz, 2022-yil fevral oyidan boshlab Rossiya terma jamoasi va mamlakat klublari FIFA hamda UEFA homiyligidagi xalqaro musobaqalarda ishtirok etishdan chetlatilgan.

Губерниев: Игра между Россией и Иорданией была положительно оценена
Известный спортивный комментатор Дмитрий Губерниев высказал свое мнение о новости о том, что сборная России проведет товарищеский матч с сборной Иордании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня на страницах сборной Иордании в социальных сетях появилась информация об этом. Матч состоится 4 сентября.
По словам Дмитрия Губерниева, то, что сборная России проводит игры с другими командами, является положительным моментом. Он отметил, что много раз высказывался на эту тему и выразил благодарность командам, которые приезжают играть в Россию.
Губерниев подчеркнул, что при любых обстоятельствах сборная существует и проводит игры с достойными соперниками. По его мнению, поддержка института сборных со стороны Российского футбольного союза имеет важное значение.
Напоминаем, что с февраля 2022 года сборная России и клубы страны были отстранены от участия в международных турнирах под эгидой FIFA и UEFA.