Avvalroq matbuotda “Roma” klubi Dovbikni 40 million yevroga sotishga tayyor ekani, yangi murabbiy taktik sxemasiga u to‘g‘ri kelmayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Biroq, so‘nggi suhbatida Gasperini Dovbikni kuchli futbolchi deb atadi va uning uchun to‘langan mablag‘ o‘zini oqlaganini ta’kidladi.
Murabbiy fikriga ko‘ra, Dovbikda hali takomillashtirish kerak bo‘lgan jihatlar bor, lekin futbolchi bu ustida ishlamoqda. 28 yoshli Dovbikning “Roma” bilan amaldagi shartnomasi 2029 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan.
Uning bozor qiymati hozirda 30 million yevroga baholanmoqda. 2024–2025 yilgi mavsumda ukrainalik futbolchi 45 o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol urdi va to‘rt marotaba golli uzatma berdi.
Shu tariqa, Dovbik klubda muhim o‘rin egallashda davom etmoqda va murabbiy uning jamoada qolishiga ishonch bildirgan.

Гасперини Довбик может остаться в "Роме"
Главный тренер итальянского футбольного клуба “Рома” Жан Пьеро Гасперини сообщил, что украинский нападающий Артем Довбик может остаться в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что клуб “Рома” готов продать Довбика за 40 миллионов евро, так как он не подходит под тактическую схему нового тренера. Однако в последнем интервью Гасперини назвал Довбика сильным футболистом и отметил, что сумма, уплаченная за него, оправдала себя.
По мнению тренера, у Довбика есть аспекты, которые еще нужно улучшить, но футболист работает над этим. 28-летний Довбик имеет действующий контракт с “Ромой” до 30 июня 2029 года.
Его рыночная стоимость в настоящее время оценивается в 30 миллионов евро. В сезоне 2024–2025 украинский футболист провел 45 матчей, забил 17 голов и сделал четыре голевые передачи.
Таким образом, Довбик продолжает занимать важное место в клубе, и тренер выразил уверенность в его оставлении в команде.