Jedson Fernandes “Spartak” uchun mashg‘ulotlarni tark etdi
“Beshiktash” futbol klubi prezidenti Serdar Ali Moskvaning “Spartak” jamoasiga o‘tgan yarim himoyachi Jedson Fernandesning transferiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, futbolchi o‘zi jamoani tark etishni istagan. Shu sababli uni jamoada ushlab turishning hech qanday ma’nosi yo‘q edi.
Serdar Ali so‘zlariga ko‘ra, Jedson yangi jamoaga o‘tish uchun hatto mashg‘ulotlarni ham tashlab ketgan. Shunday sharoitda futbolchini majburan jamoada olib qolish mumkin emas edi.
Jedson ochiqchasiga o‘z istagini bildirib, klubdan ketmoqchi ekanini aytgan. Rahbarning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi o‘z xohishiga ko‘ra klubni tark etgan.
Shuningdek, Jedson Fernandesning “Spartak”ga transferi ushbu klub tarixidagi eng qimmat transferlardan biri bo‘ldi. Turli manbalarga ko‘ra, “Spartak” bu futbolchi uchun 25 dan 27 million yevrogacha mablag‘ to‘lagan, bu raqamga turli bonuslar ham kiradi.
Yangi jamoada o‘tkazgan ilk o‘yinida, ya’ni Tolyattining “Akron” klubiga qarshi bahsda portugaliyalik futbolchi samarali harakatlari bilan ajralib tushirolmadi. Shu bilan birga, uning kelgusidagi o‘yinlaridan yuqori natijalar kutilmoqda.

Jedson Fernandes покинул тренировки "Спартака"
Президент футбольного клуба “Бешикташ” Сердар Али прокомментировал переход полузащитника Джедсона Фернандеса в московский “Спартак”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, футболист сам хотел покинуть команду. Поэтому не имело смысла удерживать его в составе.
Согласно словам Сердара Али, Джедсон даже бросил тренировки, чтобы перейти в новую команду. В таких условиях принудительно удерживать футболиста в команде было невозможно.
Джедсон открыто заявил о своем намерении покинуть клуб. По словам руководителя, футболист ушел из клуба по своему желанию.
Также переход Джедсона Фернандеса в “Спартак” стал одним из самых дорогих трансферов в истории этого клуба. По различным источникам, “Спартак” заплатил за этого футболиста от 25 до 27 миллионов евро, включая различные бонусы.
В своем первом матче в новой команде, а именно в игре против тольяттинского клуба “Акрон”, португальский футболист не смог выделиться своими действиями. Тем не менее, от его будущих игр ожидаются высокие результаты.