Ilzat Ahmetov Qanotlar jamoasiga ijaraga o‘tadi
Tomonlar 27 yoshli futbolchini ijaraga berish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqda manba Ivan Karpov ijtimoiy tarmoqlarda ma’lum qilgan.
Manbaga ko‘ra, samara klubi Ilzat Ahmetovga har oyda ikki yarim million rubl miqdorida maosh to‘laydi. Uning ish haqining qolgan qismini esa Zenit klubi zimmasiga olgan.
O‘tgan mavsumda Ilzat Ahmetov Rossiya oliy ligasida bor-yo‘g‘i beshta uchrashuvda maydonga tushdi. U bu o‘yinlarda na gol muallifi bo‘ldi, na samarali pas bera oldi.
Futbolchining Sankt-Peterburg klubi bilan tuzgan shartnomasi 2026 yil iyun oyining oxiriga qadar amal qiladi. Shu sababli, Ahmetovning kelajagi hozirda ko‘plab futbol ishqibozlari va mutaxassislar e’tiborida.

Ильзат Ахметов переходит в команду "Крылья" на правах аренды
Полузащитник питерского Зенита Ильзат Ахметов может продолжить свою карьеру в команде Крылья Советов из Самары. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны достигли соглашения о аренде 27-летнего футболиста. Об этом источник Иван Карпов сообщил в социальных сетях.
По информации источника, самарский клуб будет выплачивать Ильзату Ахметову зарплату в размере два с половиной миллиона рублей в месяц. Остальную часть его зарплаты возьмет на себя клуб Зенит.
В прошлом сезоне Ильзат Ахметов сыграл всего в пяти матчах в Российской Премьер-Лиге. В этих играх он не стал ни автором гола, ни отдал результативную передачу.
Контракт футболиста с питерским клубом действует до конца июня 2026 года. Поэтому будущее Ахметова в настоящее время привлекает внимание многих футбольных болельщиков и специалистов.