Ponomaryov: Rossiya legionerlarga qarshi o‘ynashdan cho‘chiyapti
Sobiq CSKA himoyachisi Vladimir Ponomaryov Rossiya terma jamoasi nima uchun RPL legionerlari jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishga rozi bo‘lmayotganini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda ma’lum bo‘ldiki, Rossiya sentabr oyida o‘z maydonida Iordaniya terma jamoasi bilan o‘yin o‘tkazadi. Ponomaryovning ta’kidlashicha, Rossiya terma jamoasi legionerlarga qarshi o‘ynashni xohlamayotgani sababi, mag‘lubiyatdan xavotirda.
Unga ko‘ra, hozirgi vaqtda terma jamoa kuchsiz hisoblanadi va tarkib tanlashda imkoniyatlar cheklangan, chunki har bir klubda ko‘plab xorijlik futbolchilar mavjud. Ponomaryov shuningdek, bunday o‘yin muxlislar uchun qiziqarli bo‘lishini, legioner futbolchilar esa o‘z mahoratini va Rossiyada oladigan maoshlariga munosib ekanini namoyish etishga harakat qilishlarini aytdi.
Avvalroq Rossiya terma jamoasining kuzda Urugvay, Argentina yoki Chili jamoalariga qarshi o‘yin o‘tkazishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Biroq hozircha Rossiya futbol ittifoqi faqat 4-sentabr kuni Iordaniyaga qarshi o‘yin bo‘lishini tasdiqladi.

Пономарёв: Россия боится играть против легионеров
Бывший защитник ЦСКА Владимир Пономарев объяснил, почему сборная России не соглашается провести товарищеский матч против команды легионеров РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно стало известно, что Россия в сентябре проведет матч на своем поле против сборной Иордании. По словам Пономарева, причина, по которой сборная России не хочет играть против легионеров, заключается в страхе перед поражением.
По его словам, в настоящее время сборная считается слабой, и возможности выбора состава ограничены, так как в каждом клубе много иностранных футболистов. Пономарев также отметил, что такая игра будет интересна для болельщиков, а легионеры постараются продемонстрировать свои навыки и то, что их зарплаты в России оправданы.
Ранее сообщалось, что сборная России может провести матч осенью против команд Уругвая, Аргентины или Чили. Однако на данный момент Российский футбольный союз подтвердил только матч против Иордании, который состоится 4 сентября.