Neymar terma jamoaga qaytishi murabbiylarga bog‘liq
Braziliyaning mashhur hujumchisi Neymar hozirda o‘zining vatani Braziliyada, “Santos” jamoasida to‘p surmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yaqinda Braziliya terma jamoasiga qaytishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Neymar o‘z intervyusida shunday dedi: “Mening o‘yin uslubim hamma uchun yaxshi tanish.
Men doim ochiq va muloqotga tayyorman. Bu borada so‘nggi qarorni murabbiylar shtabi qabul qiladi.” Uning so‘zlariga ko‘ra, terma jamoadagi kelajagi murabbiylarning qaroriga bog‘liq.
Neymar Braziliya terma jamoasi safida so‘nggi bor 2023 yil kuzida maydonga tushgan edi. O‘sha uchrashuvda Braziliya terma jamoasi Urugvayga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lgan.
Hozirda Braziliya terma jamoasining bosh murabbiyi italiyalik mutaxassis Karlo Anchelotti hisoblanadi. Jamoa sentabr oyida Boliviya va Chili terma jamoalariga qarshi saralash uchrashuvlarini o‘tkazishni rejalashtirgan.
Neymarning terma jamoaga qaytishi yoki qaytmasligi murabbiylar qaroriga bog‘liq bo‘lib qolmoqda. Shu sababli, futbol muxlislari Neymarning jamoadagi keyingi o‘yinlarini kutib qolmoqda.

Неймар возвращение в сборную зависит от тренеров
Знаменитый нападающий Бразилии Неймар в настоящее время играет за свою родину Бразилию в команде "Сантос". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он недавно высказал мнение о том, что может вернуться в сборную Бразилии. Неймар в своем интервью сказал: “Мой стиль игры всем хорошо знаком.
Я всегда открыт и готов к общению. Последнее решение в этом вопросе примет тренерский штаб.” По его словам, его будущее в сборной зависит от решений тренеров.
Неймар в последний раз выходил на поле за сборную Бразилии осенью 2023 года. В том матче сборная Бразилии проиграла Уругваю со счетом 0:2.
В настоящее время главным тренером сборной Бразилии является итальянский специалист Карло Анчелотти. Команда планирует провести отборочные матчи против сборных Боливии и Чили в сентябре.
Возвращение Неймара в сборную или его отсутствие остается зависимым от решения тренеров. Поэтому футбольные болельщики с нетерпением ждут следующих игр Неймара в команде.