Rossiya Futbol ittifoqining sobiq prezidenti Vyaсheslav Koloskov Aleksandr Storojukning ishdan bo‘shatilishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, Storojuk Grozniy shahri jamoasi “Axmat”da ikki oydan kamroq vaqt bosh murabbiy sifatida faoliyat yuritdi. Koloskovning so‘zlariga ko‘ra, har bir klubda murabbiylarning qisqa ro‘yxati, ya’ni ularning yutuqlari va tajribasini ko‘rsatib beruvchi ma’lumotnomasi bo‘lishi lozim.
Koloskov shunday deydi: “Murabbiyni yutuqlarisiz ishga olishning nima foydasi bor? U o‘zini sizning jamoangizda sinab ko‘rishi uchunmi?” Uning bu fikrlari “Match TV” telekanali orqali e’lon qilindi.
Joriy mavsumda “Axmat” to‘rtta o‘yinda ham mag‘lub bo‘ldi, shu jumladan Rossiya Kubogi doirasidagi uchrashuvda ham yutqazdi. Aleksandr Storojuk “Axmat”dan avval “Afips”, “Krasnodar” va “Arsenal” (Tula) klublarida ham murabbiylik qilgan.
Koloskovning fikricha, murabbiy tanlashda klub rahbariyati uning tajribasi va erishgan natijalariga alohida e’tibor qaratishi zarur. Bu orqali jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyati ta’minlanadi.

Колосков: При выборе тренера необходимо обращать внимание на достижения
Бывший президент Российского футбольного союза Вячеслав Колосков высказал свое мнение о увольнении Александра Сторожука. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что Сторожук проработал главным тренером команды из города Грозный "Ахмат" менее двух месяцев. По словам Колоскова, в каждом клубе должен быть короткий список тренеров, то есть справка, показывающая их достижения и опыт.
Колосков говорит: "Какой смысл нанимать тренера без его достижений? Чтобы он попробовал себя в вашей команде?" Его мысли были опубликованы через телеканал "Матч ТВ".
В текущем сезоне "Ахмат" проиграл в четырех матчах, в том числе и в встрече Кубка России. Александра Сторожука ранее тренировал клубы "Афипс", "Краснодар" и "Арсенал" (Тула).
По мнению Колоскова, при выборе тренера руководство клуба должно уделять особое внимание его опыту и достигнутым результатам. Это обеспечит успех команды в будущем.