Sobiq Moskva “Dinamo” jamoasi va Rossiya terma jamoasi futbolchisi Dmitriy Bulykin “belo-goluboylar”ni terma jamoamizning asosiy klubi deb atash mumkinmi, degan savolga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bulykinnning so‘zlariga ko‘ra, “Dinamo” hozirgi holatda Rossiya terma jamoasining asosiy klubi sifatida e’tirof etilishi to‘g‘ri emas. U “Lokomotiv” jamoasini misol qilib keltirdi va bu klub tarkibida atigi bir nafar legioner borligini ta’kidladi.
Bulykinning fikricha, “Dinamo”da esa bunday holat yo‘q. Agar “Dinamo” rahbariyati jamoada rossiyalik futbolchilar sonini ko‘paytirishga harakat qilsa, u bu tashabbusni qo‘llab-quvvatlashini aytdi.
Hozirgi vaqtda Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, “Dinamo” jamoasida turli mamlakatlar terma jamoalaridan 12 nafar futbolchi o‘ynaydi, ulardan 7 nafari rossiyalik futbolchilardir. Shuningdek, bosh murabbiy Valeriy Karpin joriy yilning iyun oyidan boshlab “Dinamo” klubi va Rossiya terma jamoasida bir vaqtning o‘zida ishlamoqda.

Булыкин: “Динамо” не является основным клубом сборной России
Бывший игрок московского “Динамо” и сборной России Дмитрий Булыкин высказал свое мнение на вопрос, можно ли назвать “бело-голубых” основным клубом нашей сборной. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Булыкина, “Динамо” в текущем состоянии не может быть признано основным клубом сборной России. Он привел в пример команду “Локомотив” и отметил, что в составе этого клуба всего один легионер.
По мнению Булыкина, в “Динамо” такой ситуации нет. Если руководство “Динамо” будет пытаться увеличить количество российских футболистов в команде, он сказал, что поддержит эту инициативу.
На данный момент, согласно данным Transfermarkt, в команде “Динамо” играют 12 футболистов из различных национальных сборных, из которых 7 являются российскими футболистами. Также главный тренер Валерий Карпин с июня текущего года одновременно работает в клубе “Динамо” и сборной России.