Cherchesov “Axmat” bosh murabbiyligi haqida izoh berdi
So‘nggi kunlarda matbuotda Sanktislav Cherchesov tez orada "Axmat" futbol klubi bilan shartnoma imzolashi mumkinligi haqida xabarlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu borada 61 yoshli mutaxassisning o‘zi qisqacha izoh berdi. Cherchesovning so‘zlariga ko‘ra, unga "Axmat" klubidan qo‘ng‘iroq bo‘lgan, biroq hozircha boshqa yangilik yo‘q.
Ma’lumot uchun, Stanislav Cherchesov ilgari ham ushbu klubda faoliyat olib borgan. U 2011-2013 yillar davomida Grozniy shahrining "Axmat" jamoasida bosh murabbiy bo‘lib ishlagan.
Hozirda Cherchesov hech bir jamoada murabbiy sifatida ishlamayapti. Joriy yil boshida u Qozog‘iston terma jamoasidagi murabbiylik lavozimini tark etgan edi.
Ushbu terma jamoada u uzoq vaqt ishlamadi. "Axmat" joriy mavsumni omadsiz boshladi.
Jamoa Rossiya Premer-ligasi va mamlakat Kubogida o‘tkazilgan to‘rt uchrashuvning barchasida mag‘lubiyatga uchradi. Shu sababli, klub rahbariyati Aleksandr Storojuk bilan hamkorlikni tugatganini rasman e’lon qildi.
Hozircha "Axmat"ning yangi bosh murabbiyi kim bo‘lishi borasida rasmiy ma’lumot yo‘q. Cherchesov nomzodi asosiy da’vogar sifatida tilga olinmoqda.

Черчесов прокомментировал тренерство "Ахмата"
В последние дни в прессе появились сообщения о том, что Станислав Черчесов может вскоре подписать контракт с футбольным клубом «Ахмат». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому поводу 61-летний специалист дал краткий комментарий. По словам Черчесова, ему звонили из клуба «Ахмат», но пока нет других новостей.
Для справки, Станислав Черчесов ранее также работал в этом клубе. Он был главным тренером команды «Ахмат» в Грозном с 2011 по 2013 год.
В настоящее время Черчесов не работает ни в одной команде в качестве тренера. В начале этого года он покинул тренерскую должность в сборной Казахстана.
В этой сборной он проработал недолго. «Ахмат» неудачно начал текущий сезон.
Команда потерпела поражение во всех четырех матчах, проведенных в Российской Премьер-лиге и Кубке страны. Поэтому руководство клуба официально объявило о завершении сотрудничества с Александром Сторожук.
Пока нет официальной информации о том, кто станет новым главным тренером «Ахмата». Черчесов упоминается как основной кандидат.