Real futbol klubi bosh murabbiyi Xabi Alonso yozgi transfer oynasi yopilguniga qadar yana bir necha yangi futbolchilarni jamoaga qo‘shishni istagan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq Madrid klubi rahbariyati murabbiyga bu yozda boshqa futbolchilar bilan shartnoma imzolanishi rejalashtirilmaganini bildirgan. Bu haqda ishonchli manbalar xabar bermoqda.
Joriy yil yoz mavsumida Real tarkibiga Din Hoysen, Alvaro Karerras, Franko Mastantuono va Trent Aleksander-Arnold kabi futbolchilar qo‘shildi. Shu tariqa, klub rahbariyati yangi transferlarni amalga oshirish uchun yetarli ishlar bajarilganini ma’lum qilgan.
Real jamoasi dushanba kuni yangi mavsum uchun tayyorgarlikni boshladi. Xabi Alonso boshchiligidagi jamoa o‘zining navbatdagi rasmiy uchrashuvini seshanba, 19 avgust kuni o‘tkazadi.
O‘sha kuni Real La Liga birinchi turida Osasuna klubini qabul qiladi. Klub muxlislari yangi mavsumdagi birinchi o‘yinni intiqlik bilan kutmoqda.
Real rahbariyati transfer siyosatida ehtiyotkorlik bilan harakat qilmoqda va hozircha yangi futbolchi xarid qilinmasligi haqida qat’iy qaror qabul qilgan. Shu sababli, jamoa tarkibi hozircha o‘zgarishsiz qoladi.

Реал не покупает новых футболистов летом
Главный тренер футбольного клуба Реал Хаби Алонсо хотел добавить еще несколько новых футболистов в команду до закрытия летнего трансферного окна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако руководство мадридского клуба сообщило тренеру, что в этом летом не планируется подписывать контракты с другими футболистами. Об этом сообщают надежные источники.
В текущем летнем сезоне в состав Реала вошли такие футболисты, как Дин Хойсен, Альваро Кареррас, Франко Мастантуоно и Трент Александер-Арнольд. Таким образом, руководство клуба заявило, что для осуществления новых трансферов было выполнено достаточно работы.
Команда Реала в понедельник начала подготовку к новому сезону. Команда под руководством Хаби Алонсо проведет свою следующую официальную встречу во вторник, 19 августа.
В этот день Реал примет клуб Осасуна в первом туре Ла Лиги. Болельщики клуба с нетерпением ждут первой игры нового сезона.
Руководство Реала действует осторожно в трансферной политике и на данный момент приняло твердое решение о том, что новых футболистов покупать не будут. Поэтому состав команды пока останется без изменений.