Estevao: Chelsiga o‘tish men uchun katta sharaf
18 yoshli braziliyalik hujumkor yarim himoyachi Estevao Vilyan «Chelsi» klubiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning yozda London jamoasiga Braziliyaning «Palmeyras» klubidan o‘tishi haqida o‘tgan yilning iyun oyida rasmiy xabar berilgan edi. Estevao Angliyaga kelganidan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
Uning aytishicha, «Chelsi» kabi dunyoning eng yirik klublaridan birida o‘ynash uning uchun katta sharaf hisoblanadi. Estevao o‘zini juda baxtli his qilayotganini, jamoaga qo‘lidan kelgancha yordam berishni istashini ta’kidladi.
U bu yerga kelish uchun deyarli bir yarim yil kutganini, shu vaqt davomida tinmay mehnat qilganini va o‘zini eng yaxshi sport formasida ushlab turishga harakat qilganini bildirdi. Estevao yangi tajriba va hayotining yangi bosqichini intiqlik bilan kutayotganini, bu imkoniyatdan unumli foydalanishga harakat qilishini qayd etdi.
Eslatib o‘tamiz, «Chelsi» yangi Angliya chempionatidagi ilk o‘yinini 17 avgust kuni «Kristal Pelas»ga qarshi o‘tkazadi.

Estevao: Переход в Челси — для меня большая честь
18-летний бразильский атакующий полузащитник Эстевао Вильян подписал контракт с клубом «Челси». Об этом сообщает Euro-football.ru.
О его переходе из бразильского клуба «Палмейрас» в лондонскую команду было официально объявлено в июне прошлого года. Эстевао поделился своими мыслями после прибытия в Англию.
По его словам, играть в одном из крупнейших клубов мира, таком как «Челси», является для него большой честью. Эстевао отметил, что он чувствует себя очень счастливым и хочет помочь команде изо всех сил.
Он сообщил, что ждал этого момента почти полтора года, в течение которого неустанно работал и старался поддерживать себя в лучшей спортивной форме. Эстевао с нетерпением ждет нового опыта и нового этапа в своей жизни, отметив, что постарается максимально использовать эту возможность.
Напомним, что «Челси» проведет свой первый матч в новом английском чемпионате 17 августа против «Кристал Пэлас».