Chervichenko legionerlar cheklovini kuchaytirishni qo‘llab-quvvatladi
Andrey Chervichenko o‘z vaqtida “Spartak” futbol klubi prezidenti bo‘lgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Rossiya futbolida legionerlar uchun cheklovlarni kuchaytirish borasidagi tashabbusga o‘z fikrini bildirdi. Ma’lum qilinishicha, bu cheklovlar kelasi mavsumdan boshlab kuchaytirilishi kutilmoqda.
Chervichenko Rossiya sport vazirligi tomonidan ilgari surilgan ushbu tashabbusni qo‘llab-quvvatlamoqda. Chervichenko ushbu o‘zgarishni to‘g‘ri va asosli qaror deb hisoblaydi.
Unga ko‘ra, bu chora Rossiya futboli uchun foydali bo‘ladi, ayniqsa yosh futbolchilar uchun. Chervichenkoning fikricha, cheklovlar tufayli yosh futbolchilar chet elga ketmay, o‘z yurtida faoliyatini davom ettirishga intiladi.
U bu masalada hech qanday salbiy tomonni ko‘rmayotganini ta’kidladi. Hozirda Rossiya Premer-ligasi klublari mavsum uchun 13 nafar legionerni ro‘yxatdan o‘tkazishi mumkin.
Shu bilan birga, bir jamoada bir vaqtning o‘zida 8 nafar xorijlik futbolchi maydonga tushishi mumkin, bundan ortiq emas. Chempionatning uch turidan so‘ng “Lokomotiv” jamoasi Rossiya chempionatida yetakchilik qilmoqda.

Червиченко поддержал усиление ограничения легионеров
Андрей Червиченко в свое время был президентом футбольного клуба "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о инициативе по ужесточению ограничений для легионеров в российском футболе. Сообщается, что эти ограничения ожидаются с начала следующего сезона.
Червиченко поддерживает эту инициативу, выдвинутую Министерством спорта России. Червиченко считает это изменение правильным и обоснованным решением.
По его словам, эта мера будет полезна для российского футбола, особенно для молодых футболистов. По мнению Червиченко, из-за ограничений молодые футболисты будут стремиться продолжать свою карьеру на родине, не уезжая за границу.
Он отметил, что не видит никаких негативных сторон в этом вопросе. В настоящее время клубы Российской Премьер-лиги могут зарегистрировать 13 легионеров на сезон.
При этом в одной команде одновременно на поле могут находиться не более 8 иностранных футболистов. После трех туров чемпионата команда "Локомотив" занимает первое место в российском чемпионате.