Arshavin Rossiya – Iordaniya o‘yini haqida fikr bildirdi
Sobiq futbolchi, Londonning “Arsenal” jamoasi va Rossiya terma jamoasining sobiq a’zosi Andrey Arshavin Rossiya va Iordaniya o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan o‘rtoqlik uchrashuviga doir fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur uchrashuv 4-sentabr kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan, biroq hozircha o‘yin qayerda bo‘lib o‘tishi aniqlanmagan. Ushbu o‘yin natijasi FIFA reytingiga hisobga olinadi.
Andrey Arshavinning “Match TV” telekanaliga bergan intervyusida aytishicha, “Yana bir yirik g‘alaba, hamma mamnun bo‘lib, uylariga qaytishadi”, dedi u. Futbolchi, shuningdek, mazkur uchrashuv Moskvada yoki Sankt-Peterburgda emas, balki boshqa shaharda o‘tkazilishi ma’qul bo‘lishini ta’kidladi.
Uning fikricha, terma jamoa mamlakat bo‘ylab turli hududlarda o‘yinlar tashkil qilishi kerak. Ma’lumot uchun, hozirgi vaqtda Iordaniya terma jamoasi jahon reytingida 64-o‘rinda bormoqda.
Bu jamoa o‘z tarixida ilk bor jahon chempionatida ishtirok etadi. Shu sababli, ushbu uchrashuv har ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi.

Аршавин высказал мнение о матче Россия – Иордания
Бывший футболист, экс-игрок лондонского «Арсенала» и сборной России Андрей Аршавин высказался о товарищеском матче между Россией и Иорданией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч запланирован на 4 сентября, однако пока не определено, где он пройдет. Результат этой игры будет учитываться в рейтинге ФИФА.
В интервью телеканалу «Матч ТВ» Андрей Аршавин сказал: «Еще одна крупная победа, все будут довольны и вернутся домой». Футболист также отметил, что было бы лучше провести этот матч не в Москве или Санкт-Петербурге, а в другом городе.
По его мнению, сборная должна организовывать игры в различных регионах страны. Для справки, в настоящее время сборная Иордании занимает 64-е место в мировом рейтинге.
Эта команда впервые в своей истории участвует в чемпионате мира. Поэтому этот матч имеет важное значение для обеих команд.