Matvey Safonov PSJ bilan yangi mavsumga tayyorlanmoqda
6 avgust kuni Rossiya terma jamoasi va Fransiyaning Parij Sen-Jermen klubi darvozaboni Matvey Safonov yangi mavsumga tayyorgarlikni boshlaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbolchi o‘zining Telegram kanalida ma’lum qildi. Matvey Safonov Parijga yetib kelganini va ertadan boshlab jamoa bilan mashg‘ulotlarni boshlashini aytdi.
U muxlislarga voqealar rivoji haqida muntazam xabar berib borishini ham ta’kidladi. So‘nggi paytlarda ommaviy axborot vositalarida Safonov klubni tark etishi mumkinligi haqida xabarlar ko‘paydi.
Bunga sabab sifatida ukrainalik himoyachi Ilya Zabarnyy Parij Sen-Jermen jamoasiga kelgani ko‘rsatilmoqda. Shuningdek, Safonovning asosiy raqibi hisoblangan Janluiji Donnarumma ham klub bilan yangi shartnoma borasida kelishuvga erisha olmagani sababli jamoani tark etishi mumkinligi aytilmoqda.
Hozircha Matvey Safonov Parij Sen-Jermen tarkibida qolmoqda va yangi mavsumga puxta tayyorgarlik ko‘rmoqda. Klubdagi o‘zgarishlar haqida aniq ma’lumotlar hozircha yo‘q.

Матвей Сафонов готовится к новому сезону с ПСЖ
6 августа вратарь сборной России и клуба Париж Сен-Жермен Матвей Сафонов начнет подготовку к новому сезону. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом футболист сообщил в своем Telegram-канале. Матвей Сафонов сказал, что он прибыл в Париж и с завтрашнего дня начнет тренировки с командой.
Он также отметил, что будет регулярно информировать болельщиков о развитии событий. В последнее время в средствах массовой информации появилось много сообщений о том, что Сафонов может покинуть клуб.
В качестве причины указывается приход украинского защитника Ильи Забарного в команду Париж Сен-Жермен. Также сообщается, что его основной соперник Джанлуиджи Доннарумма может покинуть команду, так как не смог достичь соглашения с клубом по новому контракту.
Пока Матвей Сафонов остается в составе Париж Сен-Жермен и активно готовится к новому сезону. О изменениях в клубе пока нет точной информации.