Stankovich bir yil davomida Chernov bilan gaplashmagan
Moskvaning Spartak jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovich bir yil davomida jamoa himoyachisi Nikita Chernov bilan biror marta ham suhbatlashmagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq Nikita Chernovning Qanotlar jamoasiga o‘tishi haqida xabarlar tarqalgan edi. Futbolchining o‘zi ham bu ma’lumotni tasdiqladi.
Chernovning so‘zlariga ko‘ra, ehtimol murabbiy shaxsiyati shundaydir yoki u katta jamoani boshqarayotgani sababli, unga mos kelmaydigan futbolchi bilan gaplashishni lozim deb hisoblamagan bo‘lishi mumkin. Chernovning ta’kidlashicha, murabbiy bilan muloqot futbolchi uchun juda muhim hisoblanadi, ayniqsa o‘yin amaliyoti yetarli bo‘lmagan paytda bu juda zarur.
Shuningdek, Chernov ilgariroq o‘z intervyusida aytib o‘tganidek, Torpedo jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvidan so‘ng uni asosiy tarkibdan olib, ikkinchi maydonda mashg‘ulot o‘tkazishga yuborishgan va shundan keyin u asosiy jamoa bilan mashg‘ulotlarda ishtirok etmagan. Bu holat futbolchi uchun muhim bo‘lgan murabbiy va shogird o‘rtasidagi muloqotning ahamiyatini yana bir bor ko‘rsatadi.
Chernovning aytishicha, bunday vaziyatda futbolchi o‘zini yakkalab qo‘yilgandek his qiladi va bu uning professional faoliyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Станкович не разговаривал с Черновым в течение года
Главный тренер московского Спартака Деян Станкович не разговаривал с защитником команды Никитой Черновым ни разу в течение года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о переходе Никиты Чернова в команду Крылья Советов. Сам футболист также подтвердил эту информацию.
По словам Чернова, возможно, личность тренера такова, или, поскольку он управляет большой командой, он не считал нужным разговаривать с футболистом, который ему не подходит. Чернов подчеркивает, что общение с тренером очень важно для футболиста, особенно когда у него недостаточно игровой практики, это крайне необходимо.
Кроме того, как ранее упоминал Чернов в своем интервью, после товарищеского матча против команды Торпедо его убрали из основного состава и отправили на тренировки во втором составе, и с тех пор он не участвовал в тренировках с основной командой. Эта ситуация еще раз подчеркивает важность общения между тренером и подопечным, что является значимым для футболиста.
По словам Чернова, в такой ситуации футболист чувствует себя изолированным, и это может негативно сказаться на его профессиональной карьере.